רק כשליש מהישראלים יצייתו לסגר - אם אכן יוטל: לראש הממשלה, נפתלי בנט, הוצגו לאחרונה נתונים של סקר פנימי שערכו בפיקוד העורף, וממנו עלה נתון דרמטי לפיו רק 30% מהציבור בטוח שהוא יציית לסגר - אם יוטל כזה בתקופת חגי תשרי בחודש הבא - כך חשפנו אמש (שישי) ב"אולפן שישי". 

ככל הנראה שבנט הבין את משמעות הנתון הזה על האפקטיביות של צעד כמו סגר, וייתכן שזו סיבה מרכזית שהובילה אותו להאיץ בציבור להתחסן - ובמפקדת אלון של פיקוד העורף להרחיב את היקף החקירות האפידמיולוגיות ובדיקות הקורונה. ראש הממשלה מבין שרק באמצעות מהלך נרחב למניעת התפשטות התחלואה, ניתן להימנע מצעד קיצוני כמו סגר.  

בנוסף לכך, בנט הנחה את אנשי חיל הרפואה להיות מוכנים בתוך שבוע למצב שבו הם יוכלו להעניק טיפול למאושפזים שיפונו מבתי החולים לטיפול בבתיהם - זאת במטרה להפחית את העומס על מחלקות הקורונה בבתי החולים. על פי התוכנית, ניתן יהיה לפנות עד 500 מטופלים לאשפוז ביתי - ומי שילווה אותם ויטפל בהם בבתיהם - בדגש על הפריפריה - יהיו צוותי רפואה צבאיים - רופאים ורופאות, אחים ואחיות, חובשים וחובשות.  

נפתלי בנט והחיסונים (עיבוד: פלאש 90, פלאש/90 )
קרא להכפיל את קצב ההתחסנות. בנט | עיבוד: פלאש 90, פלאש/90

מוקדם יותר אתמול, שוחח בנט עם ארבעת מנכ"לי קופות החולים - וקרא להם להכפיל את קצב ההתחסנות. בנט הפציר בהם לחסן גם במהלך השבת ובלילות - והדגיש שמדובר בהצלת חיים ובפיקוח נפש שמטרתם להגן על בריאות הציבור, ולכן יש להירתם למאמץ ההתחסנות סביב השעון - 24 שעות, 7 ימים בשבוע. עוד ביקש ראש הממשלה ממנכ"לי הקופות להכפיל את קצב ההתחסנות בשבוע הבא, זאת ע"י תגבור מערך החיסונים בחובשי צה"ל - זאת לאחר שהדבר סוכם עם שר הביטחון גנץ.