מנה שלישית בדרך: במשרד הבריאות ובבית החולים שיבא תל השומר יחלו כבר בשבוע הבא במבצע סרולוגי, שיכלול אלפי משפחות ויאפשר להכריע - מי יהיו הראשונים שיקבלו את המנה השלישית לקורונה, כך פרסמנו הערב (רביעי) לראשונה ב"תוכנית חיסכון".

סיקור הקורונה ב-N12:

נער מקבל חיסון במרכז מגן דוד אדום (צילום: אוליביה פיטוסי , פלאש 90)
חיסון נוסף בדרך. תמונת ארכיון | צילום: אוליביה פיטוסי , פלאש 90

במסגרת המחקר, צפויים להגיע לבתיהם של אלפי  מחוסנים שאומתו לקורונה ולבדוק אותם סרולוגית. עוד יקיימו מעקב אחר אותם מאומתים, כדי לבדוק מי מהם סובל מתסמינים ומי מתדרדר למצב קשה. קבוצות הגיל שידרדרו למצב קשה יהיו הראשונות שיקבלו בסופו של דבר את המנה שלישית.

מחר יתכנס  קבינט הקורונה, לאחר יותר משבוע - ובו צפויים לאשר את החזרה למתווה "התו הירוק". ההערכה כרגע היא שהוא יחול על מקומות סגורים וגם על מקומות פתוחים, שבהם מעל 100 משתתפים. בהתאם לכך, כל מי שלא קיבל את החיסון לקורונה ויהיה מעוניין להגיע למקומות שפועלים תחת "התו הירוק" - ידרש להגיע לאחת מעמדות מד"א ברחבי הארץ.

לגבי התשלום - הילדים ובני הנוער עד גיל 16 - לא ידרשו לשלם עבור הבדיקה, בעוד שהיתר ישלמו כ-60 שקלים. רשתות המלונות באילת רוצות להקל על הנופשים וצפויות להציב עמדות בדיקה מהירות ללא תשלום עבור הילדים ומי שלא התחסן.

מודרנה, חיסון (צילום: רויטרס)
החיסון של מודרנה | צילום: רויטרס

אחר הצוהריים פרסמנו כי החל מ-1 באוגוסט כל המתחסנים בני ה-18 ומעלה שיגיעו לקבל מנת חיסון ראשונה - יקבלו את החיסון של חברת מודרנה בלבד. במסמך שפרסם משרד הבריאות, שכותרתו "הנחיות עבודה - היערכות לחיסוני מודרנה", נכתב כי חיסוני פייזר יוענק רק למי שקיבל את מנת החיסון הראשונה או לנערים בני 18-12 עד הודעה חדשה.

מוקדם יותר היום קיים שר הבריאות ניצן הורביץ מסיבת עיתונאים והבהיר: "יש מספיק חיסונים לכולם. זו פריבילגיה שלהרבה מדינות אחרות אין. כאן הם זמינים לכל אחד ואנחנו קוראים לכולם להתחסן. כל מי שלא התחסן מגיל 12 ומעלה, אז שייצא ויעשה זאת מיד".