קרוב לשנה אחרי קבלת אישור החירום: מנהל המזון והתרופות האמריקני (ה-FDA) יעניק אישור מלא לחיסון של פייזר נגד קורונה בתחילת החודש הבא – כך מסרו הלילה (בין שלישי לרביעי) גורמים שמעורבים בתהליך ל"ניו יורק טיימס". על פי הדיווח, המועד הלא רשמי לאישור המלא הוא יום העבודה האמריקני שחל ב-6 בספטמבר.

מה-FDA נמסר בהצהרה כי הם מבינים שאישור עשוי לעורר אמון רב יותר בציבור. מתן האישור המלא עשוי גם לסייע ם בהעלאת שיעורי החיסון בעולם, בצל וריאנט דלתא שהוביל לגל תחלואה בכל העולם.

סיקור הקורונה ב-N12:

כמה יעלו הבדיקות הביתיות?

הוחלט: חיסון שלישי לבני 60 ומעלה

זן דלתא מדבק כמו אבעבועות רוח

אנשים הולכים ברחוב עם מסכות (צילום: אוליבר פיסוטי, פלאש 90)
אנשים עם מסיכות ברחוב, ארכיון | צילום: אוליבר פיסוטי, פלאש 90

על פי ה"ניו יורק טיימס", מספר אוניברסיטאות ובתי חולים, משרד ההגנה ועיר מרכזית אחת לפחות, סן פרנסיסקו, צפויים לחייב חיסון לאחר אישור מלא של החיסון. אישור סופי יכול גם לסייע להשתיק מידע מוטעה אודות בטיחות החיסונים ולהבהיר סוגיות משפטיות.

בתוך כך, על רקע העלייה החדה בתחלואה בעקבות התפשטות זן דלתא, בישיבת קבינט הקורונה שהתקיימה אמש החליטו ראש הממשלה, נפתלי בנט, והשרים על מגבלות נוספות - וקראו לציבור להקפיד על ההנחיות כדי להימנע מנקיטת צעדים חריפים בקרוב - ובהם הטלת סגר.

שתי ההחלטות המשמעותיות ביותר שהתקבלו - חובת בידוד גם על מבוגרים מחוסנים שילדיהם נדבקו בקורונה - וחובת בידוד לשבים כמעט מכל מדינות העולם, בכפוף לרשימת מדינות חדשה שתורחב ותאושר בקרוב.

על רקע ההחלטות החדשות שהתקבלו במטרה לנסות ולהוריד את התפשטות התחלואה בזן דלתא והתקווה שמבצע החיסונים במנה שלישית למבוגרים יסייע בכך, דיווחנו במהדורה המרכזית כי המילה "סגר" שוב על שולחן הדיונים של קבינט הקורונה - ולא כאופציה תיאורטית אלא כתרחיש סביר שהשרים מתכוננים אליו.