היום (שלישי) ביטל משרד הבריאות באופן רשמי את חובת עטיית המסכות בחללים הסגורים, אך נראה שהקורונה עדיין כאן - 11 תלמידי כיתה ו' בבית הספר "אסיף" שבמודיעין נדבקו בנגיף, וכל תלמידי הכיתה נשלחו באופן מיידי לבידוד. בעירייה עובדים כעת עם פיקוד העורף ועם משרדי הבריאות והחינוך כדי לקטוע בהקדם את שרשראות ההדבקה. לאף אחד מהילדים אין תסמינים בשלב זה.

המקרים הראשונים התגלו אתמול בקרב שני תלמידים. מיד לאחר מכן נכנסה כל שכבת ו' לבידוד, והתלמידים עברו בדיקות במטרה לאתר חולים נוספים. הבוקר חזרו התוצאות, ו-10 חולים נוספים אובחנו, וביניהם בן משפחה של אחד התלמידים שנדבק גם הוא בנגיף.

פיקוד העורף החל לבצע דיגום לכ-500 תלמידים בבית הספר, וכן לאנשי צוות ועובדים נוספים במקום. בעיריית מודיעין מדגישים שאם תוצאות הבדיקות יצביעו על התפרצות תחלואה רחבה יותר, גם מעבר לשכבת ו', תישקל האפשרות להכניס את כלל בית הספר לנוהל "ריחוק מניעתי" ומעבר ללמידה מרחוק.

חיים ביבס (צילום: מרים אלסטר, פלאש/90 )
ראש עיריית מודיעין, חיים ביבס | צילום: מרים אלסטר, פלאש/90

נוסף על הדיגום, מוקד הקורונה העירוני מקיים תחקירים אפידמיולוגיים למשפחות התלמידים המאומתים במטרה לקטוע את שרשראות ההדבקה. בעירייה ציינו כי מאחר ויש מספר גדול של מאומתים, יש קושי למצוא את מקור ההדבקה.

ההודעה על מקרי התחלואה בבית הספר הגיעה אמש, בסמיכות להודעת משרד הבריאות על ביטול ההנחיה הקובעת חובת עטיית מסכות על התושבים, ובכלל זה בבתי הספר. כמשנה זהירות, חיזק ראש העירייה את החלטת מנהלת בית הספר להמשיך בשלב זה לעטות מסכות גם בבית הספר, וכמו כן ביקש לפעול בהתאם להנחיות של נהלי הקורונה שהיו נהוגות בעבר, ובהן הפסקות מדורגות, למידה במתחמים פתוחים והימנעות מערבוב שכבות וכיתות.

בעירייה ובהנהגת ההורים העירונית מדגישים כי למרות ההקלה בהנחיות, הקורונה עדיין כאן ולכן קיימת החובה להקפיד על הנחיות משרד הבריאות: לא לצאת מהבית אם חשים לא טוב, ולא לשלוח את הילדים למוסדות החינוך אם יש חשש שהם חולים, או שבאו במגע עם אדם שאובחן כחולה קורונה.