בחודש יולי הקרוב נוכל לחזור לאחד מיעדי התיירות הנחשקים בעולם – תאילנד. הישראלים המחוסנים שינחתו במדינה החל מ-1.7 יוכלו להגיע בלי בידוד, היישר לריזורט. הישראלים יוכלו להיכנס לפוקט ללא צורך בבידוד ולאחר שבוע יוכלו לצאת משם ליעדים אחרים בתאילנד. "ישראל היא אחת משש המדינות שמנסים להביא את התיירים משם לפוקט", הסביר אבי גויפמן, סמנכ"ל מכירות במרכז למטייל תאילנד. "המחירים כרגע הם הכי זולים שהיו אי-פעם בתאילנד, מחירים כאלה לא יחזרו", הוסיף.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ממשלת תאילנד הכריזה על כניסה של ישראלים מחוסנים לפוקט, והיום אל-על עולה על המסלול ומשיקה טיסה ישירה יומית שתנחת באי בשנייה הראשונה שזה מתאפשר. "ב-30 ליוני תוכלו לראות את התור של האנשים השמחים, הישראלים, ליעד האהוב שלהם", אמרה דינה בן-טל, סמנכ"לית מסחר באל-על. "הם יטוסו ישרות לפוקט, ואין דבר יותר טוב מלחלום על תאילנד. זה החלום של כולנו".

באל-על פותחים היום את המכירה. המחיר: 640 דולרים לכרטיס שאינו כולל מזוודה והושבה, וניתן רק לשנות תאריך. כרטיס "קלאסיק" יעלה החל מ-800 דולרים, ובו כבר ניתן לבצע יותר שינויים. "אני חושבת שאלו תעריפים, יחסית לקיץ, שהם חסרי תקדים לעומת מה שהיינו רגילים לראות", ציינה בן-טל.

פוקט (צילום: סלביק יכין)
הישראלים יוכלו להיכנס ללא בידוד. חוף הים באי פוקט | צילום: סלביק יכין

הטיסות של אל-על יצאו במטוסי הדרימליינר החדשים של החברה, שימריאו מתל אביב ומפוקט בכל יום החל ממוצ"ש ועד חמישי. אביגל שורק, מנכ"ל אל על, אמר כי "הפתיחה של תיאלנד היא בשורה של ממש עבור הישראלים, אנו משקיעים חשיבה ומשאבים רבים בתקופה זו, שבה העולם מתחיל להיפתח ונדאג להביא חווית טיסה ליעדים מרגשים נוספים".

לפני שקונים כרטיס חשוב לדעת שכלל הנוסעים מחויבים בבדיקת קורונה בטווח של 72 שעות לפני המראה ומילוי הצהרת בריאות ביציאה מישראל ובכניסה לישראל. כלל הנוסעים מתבקשים להתעדכן במידע אודות הנחיות הכניסה לתאילנד, ובהנחיות משרד הבריאות והתו הכחול. על נוסעים שאינם מחוסנים חלה חובת בידוד.

בנוסף, באל על מבהירים כי בשל המצב הם מאפשרים גמישות במימוש כרטיס הטיסה, כך שנוסעים יוכלו לתכנן את הנסיעה הבאה שלהם תוך ידיעה שגם אם התכניות משתנות ניתן יהיה לבצע שינוי בכרטיס הטיסה בקלות.
לרוכשים כרטיסי טיסה עד 30.6.2021, אל על מציעה שתי אפשרויות: שינוי כרטיס טיסה ללא דמי שינוי או ביטול כרטיס וקבלת שובר זיכוי בערכו המלא ללא תשלום דמי ביטול.

הדרימליינר החדש של אל על (צילום: באדיבות אל על)
"משקיעים חשיבה ומשאבים רבים". מטוס הדרימליינר של אל-על, שיטוס לפוקט | צילום: באדיבות אל על

לפי התוכנית של הממשלה התאילנדית, תיירים מחוסנים יורשו כשלב ראשון לנחות בפוקט ולטייל חופשי באי. לאחר שבוע ותוצאות בדיקה שלילית, הם יורשו לנסוע בחופשיות לכל רחבי תאילנד. "האי מחובר בשביל ליבשת, אז אפשר גם להגיע לכול מיני מקומות בתאילנד", אמר עמוס פריליין, שנמצא בפוקט. "כמובן שאפשר גם לקחת הפלגה מפוקט לאיים האחרים, קו-פי-פי מאוד קרוב", הוסיף.