מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי הודיע היום (ראשון) לשר ניצן הורוביץ כי הוא מתפטר מתפקידו. "ברצוני להודיע שאני מבקש לסיים את תפקידי כמנכ"ל משרד הבריאות ולשוב ולשרת במערכת הבריאות בבית החולים ברזילי שבאשקלון", כתב פרופ' לוי במכתב ההתפטרות שהגיש. השר הורוביץ: "חזי שירת את מדינת ישראל במסירות ובמקצועיות רבה ואני בטוח שהוא יוסיף לתרום מכישוריו למערכת הבריאות הציבורית".

מכתב ההתפטרות המלא

פרופ' לוי נכנס לתפקיד בחודש יוני בשנה שעברה לאחר שהחליף את קודמו משה בר סימן טוב. "אני ממלא את תפקידי מזה כשנה ועוסק יומם וליל בניהול משבר הקורונה", כתב במכתב ההתפטרות, "במיגור התחלואה ובמבצע חיסוני הקורונה לצד תחומים רבים ונוספים הקשורים לעתיד המשרד ולעתיד מערכת הבריאות בשנים הקרובות".

הוא הוסיף: "גולת הכותרת של עשייתנו בשנה האחרונה הייתה מבצע החיסונים המוצלח ביותר בעולם. מבצע שאפשר לנו לבצע הקלות דרמטיות במשק, אשר נותר פתוח גם עם התפרצות הקורונה הנוכחית. זאת, מתוך מחשבה שנוכל להתגבר על ההתפרצויות האחרונות באופן מהיר ויעיל".

שר הבריאות ניצן הורוביץ
הגיש מכתב התפטרות לשר הבריאות ניצן הורוביץ

פרופ' לוי פירט במכתבו להורוביץ את עשייתו במהלך השנה האחרונה במשרד הבריאות, הודה לו על ההזדמנות שניתנה לו לשמש בתפקיד והודיע על התפטרותו: "ברצוני להודיע שאני מבקש לסיים את תפקידי כמנכ"ל משרד הבריאות ולשוב ולשרת במערכת הבריאות בבית החולים ברזילי שבאשקלון. אבצע חפיפה ככל הנדרש, בוודאי בעת הזאת של התפרצות מחודשת למגפת הקורונה".

"עד לבחירת מנכ"ל מטעמך אמשיך לקדם ביתר שאת את נושא חיסוני בני הנוער, ואת ייצוב המערכת בנתב"ג כמובן במטרה לצמצם את התחלואה, כמו גם שאר הנושאים בהם אני עוסק", חתם לוי את מכתבו. "אני מודה לשר יולי אדלשטיין שבחר בי לתפקיד ואני מודה לך על העבודה המשותפת עד לסיום תפקידי. אומר לסיכום שאני גאה בכל אשר מערכת הבריאות עשתה במהלך מגפת הקורונה עד עתה, יחד עם ממשלת ישראל והציבור בישראל".

מטעם משרד הבריאות נמסר: "בשיחה שהתקיימה בין שר הבריאות ניצן הורוביץ ומנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי סוכם בין השניים כי לוי יסיים את תפקידו כמנכ"ל משרד הבריאות כדי לשוב ולנהל את בית החולים ברזילי". עוד צוין כי "הודעה על מינוי מנכ"ל משרד הבריאות החדש/ה תפורסם בהקדם".

השר ניצן הורוביץ: "רוצה להודות מקרב לב לפרופ' חזי לוי, שנרתם לשמש כמנכ"ל המשרד באחת התקופות המאתגרות שידעה מערכת הבריאות בישראל. חזי שירת את מדינת ישראל במסירות ובמקצועיות רבה, ואני בטוח שהוא יוסיף לתרום מכישוריו למערכת הבריאות הציבורית".