חובת המסכות בשטח פתוח מבוטלת החל מיום ראשון: שר הבריאות יולי אדלשטיין הודיע הערב (חמישי) כי מיום ראשון הקרוב לא תהיה עוד חובה לעטות מסכות בשטח פתוח – אלא רק במבנים סגורים. על כוונת משרד הבריאות לבטל את חובת המסכות בשטחים פתוחים דווח לראשונה בחדשות 12.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בהודעת משרד הבריאות נאמר כי השר אדלשטיין הנחה את מנכ"ל משרד הבריאות הפרופ' חזי לוי לחתום על צו שיאפשר את הסרת המסכות בשטח פתוח החל ביום ראשון הקרוב, 18.4. ההנחיה התקבלה לאחר שאנשי המקצוע במשרד הציגו את עמדתם, לפיה אין עוד צורך במסכות בשטח פתוח לנוכח התחלואה הנמוכה. בשטח סגור עדיין תחול חובה לעטות מסכה.

השר אדלשטיין אמר: "המסכות נועדו להגן עלינו מנגיף הקורונה. לאחר שאנשי המקצוע הגיעו למסקנה כי הדבר לא נצרך עוד בשטח פתוח החלטתי לאפשר את הורדת המסכות בהתאם להמלצתם. רמת התחלואה בישראל נמוכה מאוד הודות למבצע החיסונים המוצלח של ישראל, וכך ניתן לבצע הקלה נוספת עבורכם, אזרחי ישראל. אני מבקש מכם עדיין להיות מצוידים במסכה לצורך כניסה למבנים סגורים. יחד נשמור על תחלואה נמוכה".

ההחלטה לבטל את חובת המסכות בשטח פתוח התקבלה שנה בדיוק לאחר שנכנסה חובת המסכות לתוקף. עם זאת, ביטול החובה במבנים סגורים לא עומד על הפרק בשלב זה.