ה-FDA, מנהל המזון והתרופות האמריקני, מתכוון לאשר את החיסון נגד נגיף הקורונה של חברת פייזר עבור ילדים בני 15-12 עד לתחילת השבוע הבא. החברה ביקשה להחיל את אישור החירום של ה-FDA שניתן לחיסון לבני 16 ומעלה, גם על החיסון לילדים, מה שמזרז את המהלך.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בימים אלו בוחן ה-FDA את המידע שהגישה פייזר בדבר יעילות החיסון. בסוף מרץ מסרה החברה כי במבחנים שערכה בקרב 2,260 ילדים בני 12 עד 15, יעילות החיסון היא 100% והילדים מגיבים לו בצורה טובה. עד עכשיו אושר החיסון של פייזר לנערים מגיל 16 ומעלה.

מנכ"ל פייזר אלברט בורלא (צילום: רויטרס)
מנכ"ל פייזר אלברט בורלא | צילום: רויטרס

משמעות ההודעה של מנהל המזון והתרופות היא שילדים רבים יוכלו להתחסן לפני תחילת שנת הלימודים הבאה. לאחר החלטת ה-FDA תתכנס ועדת ייעוץ החיסונים הפדרלית של ארצות הברית, ותדון אם להמליץ על החיסון לילדים. גורם אנונימי מסר לרשת CNBC כי ה-FDA צפוי לאשר את החיסון לילדים הקטנים מ-12 במהלך הסתיו הקרוב.

בפייזר דיווחו כי ילדים סובלים מאותן תופעות הלוואי שמהן סבלו צעירים מעל גיל 16, ובמיוחד לאחר המנה השנייה. במסגרת המחקר תמשיך החברה לבצע מעקב אחר המשתתפים במשך שנתיים כדי לבחון את ההשפעות ארוכות הטווח של החיסון. פייזר אינה החברה היחידה שברצונה להוריד את גיל המתחסנים, והתוצאות מהמחקר שערכה חברת מודרנה בחיסון ילדים צפויות להתפרסם בחודשים הקרובים.