שלוש שנים לאחר שהוצגה לראשונה, הטכנולוגיה של חברת הסטארט אפ הישראלית "פאלס אנד מור" הפכה להיות זמינה לנשים בהיריון בקופת חולים "כללית", שיכולות כעת לבצע בדיקת אולטרה סאונד בבית באמצעות מכשיר מיוחד שמתחבר לטלפון הנייד. הצילומים נשלחים לבית החולים בילינסון, שם הוקם מוקד מומחים של "כללית" שמפענח אותם ושולח בתוך כארבע שעות את התשובות בחזרה לטלפון הסלולרי של האישה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המטרה המרכזית של הבדיקה הביתית היא להרגיע. היא לא אמורה להחליף את בדיקות האולטרה סאונד התקופתיות והמקיפות אצל הרופא, אבל ברגע של דאגה, כשהאישה לא מרגישה תנועות בבטן - זה בהחלט יכול להחליף ביקור במיון ולוודא שהכול בסדר. לכך מתווסף כמובן גם מעקב של אנשי מקצוע.

נוי סלע (32), רואת חשבון במקצועה, נמצאת כעת בהיריון השלישי שלה, ומשתמשת בטכנולוגיה. "זה כיף, כי ממש רואים את התינוקת", הסבירה. "רואים את הדופק, לא צריך לרוץ למיון בכל פעם ולא צריך לרוץ לרופא. זה מוריד את מפלס החרדה ואני רגועה עם זה". היא הוסיפה כי "זה הפך להיות בילוי משפחתי, אפילו מחליף סיפור לפני שינה. הילדים כבר לוקחים לבד את הג'ל ומורחים לי אותו. הם מבקשים לראות את זה בעצמם".

האישה הישראלית עושה בממוצע שבע או שמונה בדיקות אולטרה סאונד במהלך ההיריון, כפול מאישה באירופה ופי ארבעה מאישה בארצות הברית, כך שהביקוש לבדיקה הביתית עשוי להיות גבוה כאן. כרגע היא זמינה רק ללקוחות "כללית מושלם" ומחירה הוא 650 שקל, כולל הפענוחים, לחבילה של עד 50 בדיקות.