רגע לפני שהיא מתחילה משמרת עמוסה במחלקה השיקומית, הכלבה הטיפולית יוג'י יושבת במטבחון עם הקולגות ושותה לה כוס מים. העובדת המפתיעה התחילה לעבוד במרכז הרפואי איכילוב רק לפני כחודש ומאז היא הפכה להיות לחלק טבעי מהצוות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

יוג'י, כלבת פומרניאן טיפולית, הגיעה לבית החולים כחלק מיוזמה חדשה של איכילוב שמטרתה לסייע למטופלים המאושפזים. יוג'י מספקת תמיכה רגשית לחולים אבל לא רק, אלא גם מסייעת בפיזיותרפיה, כאשר היא מחליפה את ההליכון השיקומי במחלקה ועוזרת למאושפזים בפעולות כמו עלייה במדרגות והליכה. "הטיפול בבעלי חיים ובמיוחד בכלבים מקצרים את התהליך של החזרה של הבן-אדם לתפקוד לאחר כל מיני בעיות רפואיות", אמרה ד"ר אנה סז'ין, מנהלת מערך השיקום במרכז הרפואי.

חברה על ארבע (צילום: החדשות12)
"הטיפול גורם לי לחשוב ולדעת שהכול בסדר ושאני אעבור את זה וזה בסדר" | צילום: החדשות12
חברה על ארבע (צילום: החדשות12)
חברה על 4 | צילום: החדשות12

אחת המאושפזות היא ליפז בת ה-13 שנמצאת במחלקה כבר 4 חודשים בשל פגיעה בעצם האגן. ליפז סיפרה כי הפגיעה הפריעה לה בחיי היום-יום אך המפגש עם יוג'י מוביל אותה לתחושת אופטימיות: "זה מנע ממני תנועה, זה מנע ממני לעשות דברים לבד. הטיפול גורם לי לחשוב ולדעת שהכול בסדר ושאני אעבור את זה וזה בסדר".

חברה על ארבע (צילום: החדשות12)
"מקצרים את התהליך של החזרה לתפקוד לאחר כל מיני בעיות רפואיות" | צילום: החדשות12

שלומית ושמחה שאושפזו במשך חודשים במחלקה וכעת משתחררות, סיפרו על ההצלחה ועל ההפתעה מכך שמי שצוותה אליהן לאחרונה, היא בכלל כלבה: "זו הייתה לי הפתעה, באמת, איפה יש בבית חולים כלבים? יוג'י פשוט עזרה לי לעבור את כל השלבים פה. איך שהיא מסתכלת עליי בעיניים. זה נותן כזו אהבה, כזה רוגע, שאפילו אם אני רוצה לבכות, ברגע שאני מחבקת אותה ומסתכלת עליה – הכול עובר, הכול חולף".

לפני שעזבו את המחלקה, השתיים ביקשו להודות ליוג'י: "אני רוצה להגיד לך תודה רבה על כל מה שהיית בשבילי פה. תודה רבה על כל האהבה שנתת, על כל הרוגע, ניחמת אותנו ומחית את כל הדמעות".