הרופאים במחאה: הבוקר (שני) החלה בשעה 07:00 שביתת אזהרה כללית של הרופאים במערכת הבריאות בכל רחבי הארץ, שתימשך ב-24 השעות הקרובות - זאת על רקע המשבר עם משרד האוצר על כוונתו לפטר 600 רופאים, תקנים שנוספו בתקופת הקורונה. צעד זה מגיע לאחר שבהסתדרות הרופאים החליטו להחריף את המאבק ועל כן, יוענקו רק טיפולי חירום.

השביתה מתקיימת בכל בתי החולים, כולל בתי החולים הפסיכיאטריים, השיקומיים והגריאטריים, שיפעלו במתכונת שבת וחג. גם קופות החולים ומרפאות החוץ לוקחות חלק בשביתה - למעט אלו שקיבלו אישור מיוחד מוועדת החריגים, שמורכבת ממנהל מחלקת הרדמה או מנציגו.

"אנחנו שובתים בגלל ההתנהלות הכוחנית והבריונית מצד משרד האוצר בשבועות האחרונים ובעקבות התחזקות המגמה על רקע הוואקום השלטוני", אמרו בהסתדרות הרופאים. לצד השביתה, מתוכננות להתקיים הבוקר כמה הפגנות בבתי החולים ברחבי הארץ.

ההנחיה הכללית לציבור שזקוק לטיפול רפואי היא לא להגיע, אלא אם מדובר במקרים רפואיים דחופים ומצילי חיים. במידת הצורך ניתן להתקשר למוקד הרפואי ולבדוק את האפשרויות. בכל עיר גדולה תפעל מרפאה ראשונית תורנית אחת כדי לספק מענה רפואי לתושבים.

בהסתדרות הרופאים מוחים, לאחר שלאורך משבר הקורונה הרופאים נקראו להיכנס מתחת לאלונקה וקרסו תחת העומס. 600 התקנים שניתנו לבתי החולים במהלך המשבר ניצבים כעת בסכנה לנוכח האיתותים מצד משרד האוצר. בהסתדרות אמרו ל-N12 כי הסיוט הכי גדול שלהם מתגשם, מפני שלטענתם האוצר מבקש לבטל את התקנים וכך למעשה, לפטר את אותם מאות רופאות ורופאים. משמע - המערכת הציבורית המורעבת והמוזנחת עלולה לחזור לעידן של לפני הקורונה - לאחר שהצטיינה ובלטה בתפקודה.