תקדים עולמי: ישראל ובחריין הגיעו אתמול (חמישי) להסכם ראשון מסוגו הכולל הכרה הדדית במבצע החיסונים האחת של השנייה. במשרד החוץ מדגישים כי מדובר בתקדים עולמי להסכם שבו שתי מדינות מכירות באופן רשמי והדדי - הן במבצע החיסונים והן בתעודות המתחסן.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המשא ומתן בין ישראל לבחריין בנושא התנהל בשבועות האחרונים מעת לעת וכלל שיחות בין שר החוץ גבי אשכנזי למקבילו הבחרייני, עבד אל-לטיף אל-זיאני. על פי ההסכם, מחוסנים משתי המדינות יהיו פטורים מבידוד ויוכלו להיכנס גם למקומות שבהם נדרשת הצגת "תו ירוק".

שר החוץ אשכנזי שוחח הערב עם מקבילו הבחרייני, בירך אותו על ההסכם והודה לו על פעילות הצוותים. "ההסכם התקדימי בין ישראל לבחריין, מעיד על השינויי ההיסטורי שהתרחש במזרח התיכון בחודשים האחרונים", אמר אשכנזי. "העולם כולו עוקב אחרי הקשרים בין ישראל למדינות השלום. בימים הקרובים נגיע להסכמים דומים עם מדינות נוספות"

עוד הוסיף שר החוץ כי "ההכרה של בחריין בתעודת המתחסן פותחת פתח למדינות נוספות להכיר בדרכון הירוק ותביא לעלייה בתיירות ולתנופה כלכלית". נדגיש כי ההסכם נועד לסייע בין היתר גם בקידום קשרי התיירות, המסחר והכלכלה הנבנים בין המדינות. תהליך ההכרה יבוצע באופן דיגיטלי ויקל בצורה משמעותית על הכניסה למדינה.