לאחר שנודע שמנהל התרופות והמזון האמריקני (ה-FDA) צפוי לאשר בשבוע הבא את החיסון לקורונה של פייזר לילדים בגילי 12 עד 15 – היום ׁׁ(רביעי) מתברר שהחברה צפויה לפנות בקרוב לבקשת אישור דומה גם לילדים צעירים יותר, בני שנתיים עד 11. הבקשה צפויה לעבור בספטמבר, במטרה להתחיל ולחסן את שכבות הגיל הצעירות כבר בסתיו הקרוב.

ההערכה היא שהליך האישור לא יהיה פשוט, גם עבור הילדים הקטנים יותר. זאת, בהמשך לאישור הצפוי של החיסון לילדים מגיל 12 ומעלה, שמעורר לא מעט חששות – גם בישראל. במשרד הבריאות כבר אמרו שיקבלו החלטה בנושא לאחר האישור הרשמי ב-FDA.

גורם בכיר במשרד הבריאות הסביר בשיחה עם N12: "המשרד מתייעץ ומתדיין עם מומחים באשר לדרך החיסון, היעילות והבטיחות שלו על מנת לחסן את הילדים באופן המיטבי, אך אין שום היסוס - אלא רק היערכות מקצועית כנדרש".

מנכ"ל פייזר ד"ר אלברט בורלא (צילום: Photo by Win McNamee/Getty Images )
מנכ"ל פייזר אלברט בורלא | צילום: Photo by Win McNamee/Getty Images

בתוך כך, מנכ"ל פייזר אלברט בורלא מסר כי החברה פנתה ל-FDA עם נתונים חדשים – שהיא מקווה שישכנעו את מנהל התרופות והמזון לאפשר לשמור את החיסון בטמפרטורות גבוהות יותר, במקררים במקום בהקפאה. המטרה היא גם לאפשר שימור של החיסונים למשך תקופה של עד 4 שבועות, בשונה מהמגבלה הנוכחית של 5 ימים בלבד.

הוא הוסיף כי החברה עובדת על גרסה מעודכנת של החיסון, שתוכל להישמר במקררים אפילו עד 10 שבועות. בורלא טען שהחברה ממתינה לקבל נתונים תומכים לכך בחודש אוגוסט הקרוב.