משרד הבריאות הודיע הבוקר (שישי) כי לנוכח העלייה בתחלואה, החל מהשעה 12:00 היום - חלה חובת עטיית מסכה בחללים סגורים. בנוסף, המליץ המשרד לעטות מעתה מסכות גם בהתקהלויות מרובות משתתפים בשטחים פתוחים, כגון אירועי הגאווה שיתקיימו בסוף השבוע ברחבי הארץ. בנוסף, הומלץ לאנשים בקבוצות סיכון ולמי שאינם מחוסנים, להימנע מלהשתתף בהתקהלויות.
 
בהודעה שהוציא משרד הבריאות סוייג כי חובת עטיית המסכה לא תחול בין השאר במקרים של ילד מתחת לגיל 7, אדם שעקב מוגבלות נמנע ממנו לעטות מסכה, אדם השוהה במקום סגור או מופרד בלא אדם נוסף, שני עובדים העובדים בקביעות בחדר אחד, אדם המבצע פעילות ספורט.
 
 
הבוקר פירסם משרד הבריאות כי אתמול אובחנו 227 בני אדם עם קורונה, מתוך יותר מ-41 אלף בדיקות שנערכו. 26 חולים מאושפזים במצב קשה, מתוכם 16 מונשמים. 
 
פתיחת הקניונים ברחבי הארץ (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
מהיום, חוזרים למסכות | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
משרד החינוך הודיע כי בהתאם להנחיות משרד הבריאות, צוותי החינוך וכל התלמידים בבתי הספר יעטו החל מהיום מסכות בכיתות הלימוד ובאזורים סגורים המצויים במרחבי המוסד החינוכי. כמו-כן, הם יעטו מסיכות בהסעות מאורגנות, בבחינות הבגרות, בטיולים ובפעילויות חוץ בית ספריות שאינם מתקיימים בשטח פתוח. 
 
עוד הנחה משרד החינוך כי אירועי סוף שנה ובהם אספות הורים, מסיבות ואירועים אחרים יתקיימו כרגיל וללא הגבלות, למעט הקפדה על עטית מסיכות בחללים ובמבנים סגורים. 
 
משרד הבריאות הודיע אמש כי אותרו סימנים להימצאותו של וריאנט 'דלתא' של נגיף הקורונה במי שפכים באשקלון. הסימנים אותרו במעקב ובבדיקות לזיהוי תחלואה סמויה במי שפכים שנערכו לאחרונה, והתוצאה הזו מעלה חשש שתושבים בעיר נדבקו בנגיף. במשרד קראו למי שסובל מאחד או יותר מתסמיני הקורונה, כמו חום, שיעול, קשיי נשימה וחולשה או חושד שנדבק להיבדק בהקדם.

אתמול אמר פרופ' אש כי הידבקות של מחוסנים לא מעידה דבר על יעילותם, ודחק במי שטרם התחסן לעשות זאת. "שמירה על הבידוד היא עקב אכילס שלנו. מפירי בידוד הם הבעיה של כולנו - זו הדרך שבה המחלה מתפשטת כעת", אמר אש. "חובת הבידוד חייבת להיות במודעות של כולנו".

בית הספר בו התפרצה הקורונה בבנימינה (צילום: חדשות 12)
בית הספר בבנימינה שהתפרצה בו קורונה | צילום: חדשות 12

ממונה הקורונה אף קרא לציבור להימנע מנסיעות לחו"ל ככל הניתן. "אני קורא לציבור לשקול אם הנסיעה לחו"ל היא חיונית. רצוי מאוד להימנע מנסיעות לא חיוניות לחו"ל. זה לא זמן נכון לטוס עם ילדים שאינם מחוסנים", הסביר.

המועצה המקומית בנימינה-גבעת עדה היא העיר האדומה היחידה בישראל. 146 נדבקים מאומתים אותרו בה עד כה בהתפרצות זו, בעקבות אדם שחזר מחו"ל. במשרד הבריאות מתכוונים להחיל מגבלות על העיר, בשלב הראשון ביטול כלל פעילויות החינוך הבלתי פורמלי – תנועות נוער, מתנ"סים וחוגים. צעדים דומים יינקטו בכל יישוב שיהפוך לאדום.

גם במודיעין ישנה התפרצות, בקנה מידה מעט קטן יותר. העיר מוגדרת כיום צהובה, עם 84 נדבקים. גם שם החלה ההתפרצות עם משפחה שחזרה מחו"ל ולא שמרה על הבידוד. כמה מוקדי התפרצות נוספים נחשבים ירוקים בשלב זה – בהם כפר סבא, נתניה, הרצליה ורמלה. האתגר כעת הוא לרסן תחלואה ולמנוע ממנה להתפשט לערים נוספות.