משרד הבריאות הודיע הבוקר (ראשון) על הנפקת תעודה חדשה למתחסנים ולמחלימים מנגיף הקורונה. מדובר במסמך אחד שיחליף את תעודת המתחסן ותעודת המחלים שהיו מונפקות בנפרד עד כה. במשרד הבריאות הסבירו כי אותה תעודה תספק מענה גם למי שקיבל רק מנת חיסון אחת. 

התעודה החדשה תכיל את פרטי החיסונים ואת פרטי ההחלמה, ככל שישנם לאותו אדם ותוקפה תהיה עד לסוף שנת 2021. עוד קרא משרד הבריאות לציבור להנפיק את התעודה החדשה במקום התעודות הקיימות שתוקפן עומד לפוג.

במסגרת ההיערכות להרחבת החיסונים לבני 15-12, שמגיעה לאחר המלצת הצוות לטיפול במגפות - מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי צפוי לערוך היום דיון עם בכירי המשרד - לצורך הרחבת חיסוני הילדים והעלאת אחוז המתחסנים בקרב בני הנוער (אחוז המתחסנים עומד כרגע על 4%).

באתר משרד הבריאות נכתב כי התעודה תהיה כתובה בעברית ובאנגלית ותשמש כאישור רפואי וכאסמכתא בינלאומית להתחסנות מפני הנגיף או החלמה ממנו. בנוסף, משרד הבריאות הדגיש שהוא הגוף היחידי המוסמך להנפיק את התעודה.

גבר מתחסן נגד קורונה  (צילום: עודד בלילטי, ap)
חיסון נגד קורונה. ארכיון | צילום: עודד בלילטי, ap

הודעת משרד הבריאות מגיעה על רקע חשש מהתפרצות מחודשת של נגיף הקורונה בישראל, בין השאר בעקבות התפשטות הזן ההודי. על פי הנתונים האחרונים, אתמול אובחנו בישראל 48 מאומתים חדשים מתוך 33,972 בדיקות קורונה שנערכו. בבתי החולים מאושפזים 24 חולי קורונה שמצבם קשה ו-17 מונשמים לאחר שנדבקו בנגיף.

יולן כהן השתתפה בהכנת הכתבה.