יותר מחצי מיליון טיפולים אסתטיים בשנה אחת: גם בשנת הקורונה נתוני הניתוחים הפלסטיים וטיפולי היופי בישראל המשיכו לזנק. על פי נתוני האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית שפורסמו היום (שני), כ-78 אלף ישראלים עברו ניתוח פלסטי בשנת 2020. הניתוח הפופולרי ביותר הוא הגדלת חזה עם כ-10 אלף נשים שביצעו אותו. במקום השני בפופולריות - ניתוח אף, הליך שביצעו השנה 7,000 ישראלים ובמקום השלישי - שאיבת שומן עם 6,000 בני אדם שביצעו את ההליך.

במהלך השנה החולפת: 567 אלף הליכי אסתטיקה רפואית וכ-78 אלף ניתוחים פלסטיים

הנתונים הוצגו במסיבת עיתונאים של האיגוד לכירורגיה פלסטית שנערכה בתל אביב ומהם עולה, כי בשנה החולפת בוצעו בישראל כ-567 אלף הליכי אסתטיקה רפואית וכ-78 אלף ישראלים עברו ניתוח פלסטי במערכת הציבורית והפרטית.

ד"ר מאיר כהן, יו"ר האיגוד לכירורגיה פלסטית בהסתדרות הרפואית, הסביר: "השנה החולפת הייתה מאתגרת בעקבות משבר הקורונה, אבל הציבור הישראלי המשיך לרצות לשפר את המראה החיצוני ואת הביטחון העצמי, וראינו צמיחה מתונה בביקוש לניתוחים וטיפולים".

רבע מיליון הזרקות בוטוקס

בשנת הקורונה בוצעו בישראל כרבע מיליון הזרקות בוטוקס לגברים ולנשים למטרת הפחתה של קמטים בפנים. בנוסף, בוצעו כ-90 אלף הזרקות של מילוי חומצה היאלורונית למילוי קמטים והוספת נפח בפנים עבור נשים וגברים. כ-227 אלף טיפולים שונים של אסתטיקה רפואית בוצעו בפנים, כמו פילינג רפואי, עיצוב הסנטר או האף, הליכים שמתבצעים על ידי מנתח פלסטי.

צאו לנו מהפנים (צילום: N12)
תמונת ארכיון | צילום: N12

"מגפת הקורונה גם יצרה אפקט של עלייה בהתעניינות בניתוחי עפעפיים ואוזניים בקרב גברים ונשים בכל הגילים", אמר ד"ר כהן. "ככל הנראה בעקבות התבוננות יתר בפנים בשיחות 'זום' הרבות ותשומת לב רבה יותר לחלק העליון של הפנים בשל עטיית המסכה".

לדבריו, ניתוחים פלסטיים כרוכים בסיכונים וחשוב להיות מודעים אליהם. ד"ר כהן: "אני קורא לציבור לשים לב מי הרופא שמטפל בו, להיזהר מהגרלות שאסורות לחלוטין בתחום ולזכור שבכל ניתוח יש גם סיכונים ותקופת החלמה. מומלץ לשאול את הרופא מה הם הסיבוכים, לעדכן את הרופא בכל ההיסטוריה הרפואית ולשמוע את המלצותיו".

גם ברשימה: הרמת עפעפיים, מתיחת בטן והקטנת חזה

עוד ברשימת הניתוחים המובילים שבוצעו השנה ניתן למצוא 4,500 ניתוחי הרמת עפעפיים ו-4,000 נשים שהחליטו לעבור ניתוח להרמת החזה. 3,600 ישראלים עברו ניתוח מתיחת בטן המבוקש אצל נשים אחרי לידה או גברים ונשים לאחר ירידה דרמטית במשקל. 2,500 נשים וגברים עברו מתיחת פנים בהרדמה מלאה או מקומית ובניגוד לניתוח הפופולרי ביותר, ישנן גם 1,800 נשים שעברו ניתוח הפוך להקטנת חזה. חלק מהניתוחים הללו נעשו באופן פרטי ובמקרים של סכנה רפואית, ניתן מימון של קופת החולים דרך סל הבריאות. ניתוח מסקרן נוסף הוא "הצמדת אוזניים", 700 ישראלים ביצעו את ההליך בשנה החולפת.

תעשיית האשליות של אנטיאיג'ינג (צילום: חדשות 2)
תמונת ארכיון | צילום: חדשות 2

ד"ר יוסי פיכמן, מזכיר האיגוד לכירורגיה פלסטית בהסתדרות הרפואית התייחס לנתונים: "הגדלת חזה הייתה ועודנה הניתוח הפלסטי המבוקש בישראל ובעולם. חזה עגול, מלא ויפה הוא משאלת לב של נשים רבות ומשבר הקורונה אף העצים את הצורך במימוש ובהגשמת חלומות הקשורים לדימוי עצמי ומראה חיצוני. אני קורא לנשים השוקלות לבצע הגדלת חזה, להבין שמדובר על שינוי לכל החיים המחייב החלמה, ביקורות ומעקב רפואי. יש לקחת בחשבון את המוכנות הנפשית והפיזית לתקופת ההחלמה ולא רק לניתוח עצמו ובמקביל לשקול את ההחלטה לעומק ולבנות יחד עם הרופא ציפיות ריאליות שיאפשרו למומחים לבצע ניתוחים בטיחותיים".