הסוף למסכות? צוות הטיפול במגפות במשרד הבריאות הודיע היום (חמישי) כי בכוונתם להסיר את חובת עטיית המסכות בבתי הספר, בקניונים, שטחי מסחר ובנתב"ג - החל מיום שלישי הקרוב. ההחלטה המסתמנת של צוות המומחים כפופה לכך שלא יהיה שינוי דרמטי במצב התחלואה, כמו למשל וריאנטים שיהיו עמידים בפני החיסון. ההחלטה הסופית צפויה להתקבל עד יום ראשון.

הצוות החליט לאשר את הסרת המסכות בבתי הספר, בניגוד לעמדה המקורית של משרד הבריאות, משום שבקרוב מסתיימת שנת הלימודים. אמנם ילדים מתחת לגיל 12 אינם יכולים להתחסן וגם שיעור המתחסנים מעל לגיל הזה הוא נמוך, אך צוות המומחים החליט להסתמך על נתוני התחלואה הנמוכים כדי לאפשר זאת.

תלמידי תיכון (צילום: פלאש 90)
בשלישי יסירו מסכות? תלמידים בבית הספר בתקופת הקורונה | צילום: פלאש 90

בנוסף לבתי הספר, יתאפשר ללכת ללא מסכות גם בנתב"ג, כמו גם בכל הקניונים ושטחי המסחר. עם זאת, במוסדות רפואיים כמו בתי או קופות חולים תישמר החובה לעטות מסכה. במשרד הבריאות אף שוקלים להשאיר את חובת המסכות גם במוסדות רווחה ובבתי אבות, משום שהאוכלוסייה שם פגיעה.  

ההחלטה המסתמנת, לפיה תבוטל חובת המסכות בבתי הספר, מגיעה כאשר בתחילת השבוע יצא לדרך מבצע החיסונים לילדים ובני נוער. אלפים קבעו תור לחיסון ומאות כבר התחסנו. בשל נתוני התחלואה הנמוכים והמלצות משרד הבריאות המסויגות, הפעם קצב ההתחסנות אינו דומה לזה שנרשם בשיא המגפה.