משרד הבריאות הודיע היום (שישי) על 7 בני אדם שאובחנו כנדבקים בווריאנט ההודי בישראל, מדובר באנשים ששבו מחו"ל לאחרונה ולא התחסנו. במשרד הבריאות הוסיפו כי עדיין אין מידע ברור ביחס לווריאנט והשלכותיו על מחוסנים ומחלימים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עוד הדגישו במשרד הבריאות את חשיבות הבידוד לשבים מחו"ל לישראל, במיוחד ממדינות שבהן התחלואה בקורונה קשה. במקביל, נתוני התחלואה בישראל ממשיכים לצנוח בקביעות כשביממה האחרונה נרשמו 95 מאומתים בלבד. מספר החולים הקשים בישראל עומד על 205 בלבד.

בדיקת קורונה בנתב"ג (צילום: יוסי אלוני, פלאש 90)
בדיקת קורונה בנתב"ג, ארכיון | צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

ממה שידוע עד כה על הוויראנט ההודי, שזוהה גם בבריטניה, מדובר במוטציה שמגבירה את ההדבקה בנגיף הקורונה ומסייעת לחדור את מערכת החיסון של הגוף. הווריאנט ששמו הרשמי הוא B.1.617 נמצא כמקור העיקרי לעלייה החדה בתחלואה בהודו לאחרונה. הווריאנט זוהה בלפחות חמש מדינות בהודו המהוות מוקדי הדבקה עיקריים, עם כ-200 אלף נדבקים חדשים שזוהו ביום רביעי האחרון. על פי הדיווחים במדינה, בהודו אובחנו 13.9 מיליון נדבקים מאז פרוץ המגפה.

למרות התחלואה הקשה, מאות אלפי הינדים אדוקים השתתפו ברחצה בגנגס שלשום, כחלק מיום המפתח השלישי של פסטיבל "קומבה מלה". המפקח הכללי של המשטרה, סנג'אי גונג'יאל, העריך כי כ-650 אלף בני אדם השתתפו ברחצה. "אנשים שלא עוקבים אחרי ההגבלות החברתיות בשכונות נקנסים", סיפר והוסיף: "אבל קשה מאוד לקנוס אנשים כשהם צפופים מאוד".