המשבר הפוליטי פוגע ברכש החיסונים: בגלל העימותים החוזרים ונשנים בממשלה בין ראש הממשלה נתניהו לראש הממשלה החליפי גנץ, חברת "פייזר" החליטה להשהות משלוח של 700 אלף חיסונים שהיו צפויים להגיע לישראל בקרוב - זאת עקב כך שמדינת ישראל עוד לא העבירה לחברה את התשלום עליהם ועל עוד 1.4 מיליון חיסונים נוספים, כך דיווחנו אמש (שישי) ב"אולפן שישי". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בחברה זועמים ושיגרו השבוע מסר ברור לממשלה שאינו משתמע לשתי פנים: אם לא תשלמו בקרוב - נשלח את החיסונים למדינות אחרות שממתינות ונוריד אתכם בתור. באחת השיחות בין בכירי החברה לנציגי משרד הבריאות אף הועבר המסר: "אנחנו לא נדבנים". 

חיסוני קורונה (עיבוד: רויטרס)
משלוחי החיסונים לישראל ייעצרו? | עיבוד: רויטרס

ומסר שכזה הועבר לא רק מחברת "פייזר", שבה התחסנו כל הישראלים שבחרו לעשות זאת עד היום. גם בחברת "מודרנה", שמדינת ישראל חתמה גם איתה על הסכם לאספקת חיסונים נגד קורונה, אמרו שאם לא יועבר תשלום מראש - ישראל פשוט לא תקבל מהם חיסונים. 

ישראל חיסנה כבר קרוב ל-5 מיליון אזרחים בשתי מנות של "פייזר", ומעוניינת להתחיל לחסן בקרוב גם ילדים ולהיערך עם חיסונים נוספים להמשך. לכן המדינה מעוניינת לרכוש עוד 30 מיליון חיסונים - ואם הרכש מול החברה ייתקע, עלולים להיווצר עיכובים באספקה של מיליוני חיסונים נוספים.