קבוצת המתחסנים הבאה – יוצאת לדרך: קופות החולים מכבי, כללית ולאומית הודיעו אתמול (שישי) על הרחבת מבצע החיסונים הלאומי גם לקבוצת תלמידי התיכון, זאת לאחר דיון נרחב שהתנהל בנוגע לתעדופם ביחס לקבוצות גיל אחרות. הקטינים מתבקשים להגיע למתחמי החיסונים בליווי הוריהם או בליווי אישור בכתוב בצירוף תעודת הזהות של אחד מההורים. חיסון תלמידי התיכון צפוי לאפשר את קיומן המתוכנן של בחינות הבגרות בעונת החורף, וכן להקל על הליך הגיוס לצבא עם סיום שנת הלימודים הקרובה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בדיון שנערך אתמול בנושא מבצע החיסונים עדכן מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי שהתקבל אישור לחסן תלמידי י"א-י"ב בני 16 ומעלה, שנולדו בשנים 2003-2004. עם זאת - תלמידי י"א-י"ב בני 16 ומעלה שאינם בשנתונים אלו - יידרשו לקבל אישור ממשרד החינוך. המשרד עדכן שלטובת הכנסת תלמידי י"א-י"ב תגדלנה ההקצאות שיקבלו קופות החולים ב-150 אלף חיסונים למנה ראשונה בשבוע הקרוב, זאת מתוך כ-250 אלף תלמידים הזכאים לחיסון.

בית ספר, קורונה, תלמידים, מורה, כיתה (צילום: פלאש 90)
צילום: פלאש 90

משרד הבריאות הדגיש בהודעתו כי על אף הרחבת מבצע החיסונים לאוכלוסייה הצעירה – העדיפות עדיין נותרה בקרב בני ה-50 ומעלה, חולים כרוניים במצב קשה ומרותקי בית, וכי אלה זכאים לתור קודם. כמו כן, הוועדה המייעצת המליצה בשלב זה שלא לחסן שכבות גיל נוספות מתחת ל-40.

שירותי בריאות כללית מזמינה את ציבור לקוחותיה להגיע כבר הערב אל מוקדי החיסון ללא זימון תור, אך בליווי אחד ההורים ובהצגת תעודת זהות וכרטיס מגנטי של הקופה. החל ממחר בבוקר יתבצעו החיסונים על פי זימון מראש.