הסגר יוארך בשבוע נוסף? מחר (ראשון), צפויה הממשלה להצביע על הארכת הסגר בשבוע נוסף. במשרד הבריאות מתעקשים על כך לנוכח נתוני התחלואה המדאיגים ולצד זאת, כבר חושבים על היציאה מהסגר - וגיבשו מתווה לפתיחת מערכת החינוך על פי שלבים,  כך חשפנו הערב לראשונה ב'חדשות סוף השבוע'.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

משרד הבריאות יגיע מחר עם עמדה קשיחה ובלתי מתפשרת - הארכת הסגר בשבוע, בלי יוצאים מן הכלל וללא חריגים. ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי לתמוך בעמדה זו, אך ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ מעט יותר מסויג.

בהערכת מצב שנערכה בצאת השבת, אמר גנץ שיהיה קשה להאריך את הסגר ללא בשורה לציבור, ולכן ידרוש: הארכה של הסגר במתכונת ההרמטית עם התחייבות ברורה לאופן שבו תראה היציאה ממנו או לחלופין, לאפשר פתיחה מינורית כבר בשלב הזה.

nona
המתווה לפתיחת מערכת החינוך

במשרד הבריאות עשויים להתנגד לשתי ההצעות של גנץ וכבר החלו לגבש את התוכנית לפתיחת מערכת החינוך ביום שאחרי הסגר, ככל הנראה ביום ראשון בשבוע שלאחר מכן.

על פי הטיוטה הראשונית, יפתחו בשלב הראשון את הגיל הרך ואת הכיתות הנמוכות - כלומר, כיתות א'-ב' או כיתות א'-ד', העניין הזה טרם הוכרע. בשלב שלאחר מכן, צפויות לחזור לספסל הלימודים כיתות י"א-י"ב, אך בכפוף לכך שבערים הכתומות והאדומות התלמידים יעברו בדיקות קורונה אחת לשבוע, בתנאי ש-80% מההורים מסכימים לכך. בשלב הזה להבנתנו, כיתות ה'-י' יישארו סגורות בכל הארץ - ועל כך צפוי קרב גדול מאוד בערים בהן התחלואה נמוכה בשלב הזה.