משרד הבריאות פרסם הבוקר (שני) את נתוני התחלואה העדכניים בישראל, ונראה שהמגפה נמצאת בשליטה: מקדם ההדבקה ירד הבוקר ל-0.99. זהו סימן טוב, הממשיך את המגמה שנצפתה בשבוע שעבר של התייצבות מקדם ההדבקה סביב המספר 1 - והמשמעות היא שהנגיף לא מתפשט בקצב מהיר, אלא שומר על יציבות. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות
 
2,331 חולים מאומתים חדשים אובחנו אתמול בכ-65,036 בדיקות. שיעור החיוביים: 3.7% - המשך של מגמת הירידה של הימים האחרונים. בנוגע לחולים במצב קשה, הנתונים דווקא פחות טובים: היום ישנם 717 מאושפזים במצב קשה בבתי החולים, נתון המהווה עלייה מינורית מאתמול, אז עמד מספר החולים על 713.

היישובים שבהם נרשם שיעור המאומתים הגבוה ביותר הם מוקייבלה, ע'ג'ר, משהד, יפיע ושגב שלום, שם כרבע מהבדיקות חוזרות חיוביות. לעומתם, בקציר, סביון, גבעתיים, מזכרת בתיה ונופית נרשם שיעור בדיקות חיוביות נמוך מ-1%.

מבצע החיסונים נמשך, ואתמול קרוב ל-31 אלף אנשים קיבלו את מנת החיסון הראשונה, מה שהעלה את מספר הישראלים שהתחסנו במנה הראשונה ל-4,960,396. בנוסף, 72,223 ישראלים קיבלו אתמול את מנת החיסון השנייה והעלו את שיעור מחוסני המנה השנייה ל-3,789,118.

היישובים "המחוסנים" ביותר הם חשמונאים, כוכב יאיר, עומר וסביון, שם כ-80% מהאוכלוסייה קיבלה את מנת החיסון הראשונה. לעומתם, ביישובי הפזורה הבדואית בנגב שיעור המתחסנים נותר נמוך: בביר הדאג' לדוגמה, קצת יותר מאחוז מהתושבים התחסנו במנה הראשונה.

בדוח אגף המודיעין מציינים הבוקר כי מחלימים מקורונה נמצאים בסיכון להדבקה חוזרת מהזן הדרום אפריקני שנמצא בישראל, וייתכן שגם מזנים נוספים כמו הברזילאי. לכן, באמ"ן ממליצים גם למי שהחלים לגשת ולהתחסן בהקדם.

המרכז האמריקני לבקרת מחלות (CDC) פרסם לאחרונה מאמר לפיו אין סכנה בטיחותית למחלימים מפני החיסון, ובזכות הנוגדנים שכבר פועלים בגופם מספיקה מנת חיסון אחת כדי לשפר מאוד את המוגנות שלהם מפני הווריאנטים השונים.‎