מה נשתנה בליל הסדר הקרוב? כנראה שלא הרבה: אם חשבנו שנוכל לחגוג את פסח ללא הגבלות וכפי שהתרגלנו בעבר - נכון לאתמול (שישי), נראה שזה לא יהיה המצב. במשרד הבריאות רואים את תמונות ההתקהלויות וחגיגות פורים ההמוניות - וצופים שיחולו הגבלות גם בערב חג הפסח, שיצוין בעוד חודש מהיום, ב-27 במרץ.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עקב התמונות היום מתל אביב וממקומות נוספים בארץ של חגיגות המוניות, ייתכן שיידחה השלב הבא של ההקלות שתוכנן ל-7 במרץ, שבו היו אמורים לחזור לחיינו האירועים והמסעדות . נוסף על כך, ייתכן שגם יוטלו הגבלות בחג הפסח, שייחגג, כאמור, 20 ימים לאחר מכן. 

מענק הקורונה לפסח (צילום: יוסי זמיר, פלאש 90)
10-20 אנשים בלבד יוכלו לחגוג בחלל סגור? | צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

במשרד הבריאות לא יכולים להתחייב בשלב הזה שלא יהיו הגבלות - ובמקרה האופטימי ביותר, מדברים שם על הגבלה של 20 אנשים בחלל סגור לכל היותר. אם התחלואה תמשיך לעלות ולטפס עד פסח - ייתכן שההתכנסויות בחלל סגור יוגבלו ל-10 אנשים בלבד.  

הנתונים של הימים האחרונים מציגים תמונה מעורבת. מצד אחד, מקדם ההדבקה עולה וכבר הגיע ל-0.97, מה שמעיד על התפשטות מוגברת מחודשת של המחלה. מנגד, מספר החולים קשה יורד בצורה מובהקת והסיבה לכך היא שרוב החולים החדשים הם צעירים, והם כידוע - חולים באופן קל יותר. במשרד הבריאות יצטרכו להחליט לאיזה מדד הם נותנים יותר משקל בהחלטה על הסרת ההגבלות - ולקראת החגים הבאים.