לאחר ששתיים מהמוטציות לקורונה – הבריטית והדרום אפריקאית – כבר התגלו בישראל, במשרד הבריאות חוששים כעת מהתפרצות של זן חדש ונוסף של הנגיף. מדובר במוטציה שמקורה ככל הנראה בברזיל, וכבר הספיקו להתגלות ביפן 4 תיירים ברזילאים שנדבקו בו. במשרד הבריאות נערכים – ושוקלים להכניס את החוזרים ברזיל לבידוד במלוניות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

רק לפני 3 ימים משרד הבריאות היפני עדכן כי מוטציה חדשה של קורונה שהגיעה ככל הנראה מברזיל אובחנה במדינה, אצל 4 תיירים שהגיעו מברזיל. הזן החדש שונה מאלו שהתגלו בבריטניה ובדרום אפריקה, והרשויות ביפן כבר החלו לחקור את אותה המוטציה.

בסוכנויות הידיעות פורסם שמשרד הבריאות בברזיל הודיע כי הרשויות ביפן קיבלו הודעה, שלפיה לגרסה החדשה יש 12 מוטציות, ואחת מהן כבר זוהתה גם בתוך המוטציה הבריטית והדרום אפריקאית. לפני יומיים ארגון הבריאות העולמי פרסם הודעה על הגרסה הברזילאית שהתגלתה ביפן. הרשויות ביפן הזהירו: "ככל שהנגיף מתפשט – כך הסיכויים לשינויים חדשים בו גדולים יותר".

בדיקת קורונה (צילום: אוליבר פיסוטי, פלאש/90 )
אחרי שילדה בת 9 נדבקה במוטציה הדרום אפריקאית - היערכות לריצוף גנטי לכל הבאים עמה במגע | צילום: אוליבר פיסוטי, פלאש/90

בתוך כך, משרד הבריאות עדכן שאותרו עוד 4 ישראלים שנדבקו במוטציה הדרום אפריקאית. בכך, עולה מספר הנדבקים במוטציה ל-8, ובכך למעשה הוכפל ביממה האחרונה. בין הנדבקים – ילדה בת 9 שלומדת באחד מבתי הספר במרכז הארץ, וההערכה היא שנדברה לפני שהסגר נכנס לתוקפו.

החשש הוא שתלמידים ומורים שבאו עמה במגע נדבקו אף הם בגרסה הדרום אפריקאית, ובמשרד הבריאות עושים מאמצים לאסוף דגימות של ריצוף גנטי מכל המבודדים, כדי לוודא אם נדבקו אף הם במוטציה.