ילדים יוכלו להתחסן נגד קורונה כבר מהחודש הבא? פרויקטור הקורונה, פרופ' נחמן אש, אמר היום (רביעי) בריאיון ל"שש" עם סיון רהב מאיר, כי במשרד הבריאות מקווים שיוכלו להתחיל לחסן גם ילדים מגיל 12 ומעלה נגד נגיף הקורונה בתקופה הקרובה. על ההחלטה לפתוח את נתב"ג ואת המשק בצורה כה נרחבת החל מהשבוע הבא אמר כי לדעתו, מדובר בהחלטה "לא אידאלית" ושייתכן שעוד צפויים לנו שבועות קשים ואולי אף סגר נוסף.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אני מקווה שבאפריל-מאי נוכל לחסן ילדים בגילאי 12-16", אמר פרופ' אש, "עד אז, יהיה לנו צורך לעקוב אחרי התחלואה ולבודד כיתות בהן היו חולים. בחלקן אנחנו מכניסים 'מגן חינוך', בדיקות שוטפות כדי לאתר תחלואה. אנחנו שוקלים גם הכנסה של בדיקות מהירות. חלק מהדברים הבשילו ואני מקווה שיקרו תוך כמה שבועות". 

חיסון קורונה (צילום:  Maria Kaminska, shutterstock)
המטרה: לחסן בני 12-16 החל מהחודש הבא | צילום: Maria Kaminska, shutterstock

עוד התייחס הפרויקטור בריאיון להחלטה לפתוח את נתב"ג ביום ראשון הקרוב - ולחשש שהדבר יוביל לכניסת וריאנטים חדשים של נגיף הקורונה לישראל: "זו החלטה לא אידאלית שיכולה לאפשר כניסה של וריאנטים חדשים לארץ, אבל היכולת לחסום וריאנט מוגבלת מאוד. הווריאנטים יכולים להיכנס ונכנסו עד עכשיו, לצערי. אנחנו עדיין לא יודעים אם החיסון משפיע על הווריאנט מניו יורק או לא, אך ההערכה היא שכן", אמר. 

"שבועות קריטיים לפנינו, ייתכן שנצטרך עוד סגר" 

פרופ' אש אמר שהוא לא יכול לומר שישראל מתקרבת לעידן שאחרי הקורונה: "לפנינו כמה שבועות קריטיים, אנחנו פותחים את המשק בצורה רחבה וראינו את ההפרות שהיו בפורים. בשבועיים הקרובים יש אפשרות שנראה עלייה בתחלואה ועלייה במספר החולים הקשים, וייתכן שנצטרך לנקוט בפעולות שונות - ובסופן אולי גם סגר. אני חושב שבהתאם למתווה שמבוסס על התו הירוק - גם פה ההחלטה לא אידאלית. הייתי פורס את הפתיחה של המשק על פני יותר זמן". 

הפרויקטור דיבר גם על הקשיים האישיים של התפקיד אותו הוא ממלא: "הקשיים הופכים את התפקיד למאוד מורכב וצריך את הכוחות הנפשיים כדי לראות את הדברים האלה מול העיניים. עוד לא הגעתי למחשבות על עזיבת התפקיד ואני לא חושב שזה נכון כרגע. אני מנסה לעשות את הטוב ביותר כדי להביא את התוצאות הטובות ביותר למדינה. זה נעשה מורכב בגלל התחושות בציבור והאור בקצה המנהרה שהציבור רואה בגלל החיסונים".