מנכ"ל ביג מרכזי קניות הודיע הבוקר (רביעי) כי ללא קשר להחלטת הממשלה, ביום ראשון הקרוב החברה תאפשר פתיחת חנויות במרכזי ביג ברחבי הארץ. לטענתו, עד כה הפסידה החברה יותר מ-100 מיליון שקלים – ולא זכתה לכל סיוע מהממשלה והוסיף: "משרד הבריאות מקדם אג'נדה לסגר ללא גבולות". גם בקניוני עופר מקבוצת מליסרון מתכוונים לפתוח את הקניונים בשבוע הבא.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

חי גאליס, מנכ"ל החברה, שלח הבוקר מכתב לשוכרי החנויות במרכזי ביג, וכתב להם כי כבר ביום ראשון יאפשר פתיחת של חנויות – ויחזור לדרוש תשלום שכר דירה ודמי ניהול. "לאורך המשבר אף גורם ממשלתי לא תמך בנו", כתב גאליס. "אנחנו ראינו חשיבות לתמוך בכם השוכרים, בחרנו בכך".

גאליס הוסיף: "בחרנו אי שם במרץ 2020 לראות איך יוצרים סביבה שתאפשר ליותר בעלי עסקים שמחזיקים חנויות בביג לשרוד את המשבר". לדבריו, חברת ביג מרכזי קניות ויתרה בשנה האחרונה על יותר מ-100 מיליון שקלים, זאת לנוכח החלטת הממשלה על פיה עסקים עם מחזור של יותר מ-400 מיליון שקלים בשנה לא זכאים לתמיכה.

ביג אשדוד (צילום: באדיבות BIG מרכזי קניות)
מרכז ביג באשדוד | צילום: באדיבות BIG מרכזי קניות

לנוכח זאת, אמר גאליס כי בהתאם להחלטת הממשלה לפיה הסגר הנוכחי מסתיים ביום שישי הקרוב, המסחר כולו אמור להיפתח כפי שהובטח להם על ידי חברי הממשלה – וכך יעשה. "משרד הבריאות מנפנף בנתונים סלקטיביים בשביל לקדם את האג'נדה ההיסטרית לסגר ללא גבולות", כתב. "בפועל אין סגר ברחובות, אין אכיפה איפה שצריך". לדבריו, בממשלה לא מבינים את עוצמת הפגיעה במסחר ובבעלי העסקים.

"לפיכך", הדגיש המנכ"ל, "מבחינתנו החל מיום ראשון ה-7.2.21 נאפשר פתיחת חנויות במרכזי ביג ונדרוש לשלם שכר דירה ודמי ניהול במלואם על פי חוזה השכירות שבתוקף מכולם".