מנהל "מגן לישראל" פרופ' נחמן אש אמר היום (ראשון) לחברי כחול לבן כי שבוע נוסף של סגר יביא לירידה של 100 חולים קשה בלבד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

תומר לוטן, מנהל מטה "מגן ישראל", אישר את הפרטים ב"מהדורה ראשונה": "לפי כל התחזיות, צופים בשבוע של הארכת הסגר ירידה של 150-100 חולים קשה. זה לא מספיק, אבל החוכמה היא לא להסתכל על מספרים אלא על מגמה".

הממשלה צריכה לאשר הערב את הארכת הסגר בשבוע ואת סגירת נתב"ג לשבועיים נוספים, וזוהי עמדת משרד הבריאות והליכוד. למרות המצב הפוליטי, בכחול לבן יתקשו ללכת נגד ההמלצה הזאת. יחד עם זאת, הם רוצים לתת לפחות איזושהי בשורה לציבור: תוכנית פתיחה למשק ותוכנית דיפרנציאלית שתיתן הטבות לערים ירוקות או בעלות שיעור התחסנות גבוה. במשרד הבריאות עדיין לא יודעים להתחייב לתאריכים. לדברי מקורות במשרד, הם "בקושי מצליחים להבין איך ייראו הנתונים מחר בבוקר".

מנהל מטה "מגן לישראל" הודה כי בשבועיים-שלושה האחרונים מתקשים עם התחזיות: "המציאות מכה, והתמונה פחות טובה ממה שציפינו". בשל כל הם דורשים לפחות שבוע נוסף של סגר: "רוצים לראות שהנתונים יוצרים מגמה יותר ברורה, לחסן יותר ולהעמיק את טווח הזמן של החיסון - ולאפשר לציבור יותר גדול להיות מוגן".

לגבי סגירת נתב"ג, לוטן אמר שנמל התעופה צריך להישאר סגור כל עוד חוששים מהמוטציות. "בכל יום אנחנו מגלים דברים חדשים עליהן", סיפר. "היום גילינו על אזרח ישראלי שנדבק בקורונה בקיץ, ולפני שבוע חזר מחו"ל כשהוא חולה בווריאנט הדרום אפריקאי".

עוד הוסיף מנהל מטה "מגן לישראל" כי אין כרגע שינוי במדיניות בנוגע לפטור מבידוד למחלימים ומחוסנים, "אבל אנחנו מסתכלים על זה שוב כל כמה ימים".