תופעות הלוואי של החיסון לקורונה: ההסתדרות הרפואית בישראל שלחה הבוקר (חמישי) מכתב חריף לאגף האפידמיולוגיה במשרד הבריאות בו הפצירו שלא לתת את מנת החיסון השנייה לאלו שחוו תופעת לוואי של שיתוק בפניהם. יו"ר ההסתדרות הרפואית, ד"ר ציון חגי, ומנהלת היחידה למחלות זיהומיות במרכז הרפואי אסף הרופא דרשו לקבל את הנתונים המצטברים לגבי תופעת הלוואי בטענה שעדיין לא ידוע מנגנון התפתחות השיתוק.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כתבות נוספות ב-N12:

במכתב שנשלח הבוקר לד"ר אמיליה אניס, מנהלת האגף לאפידמיולוגיה במשרד הבריאות, נכתב: "אנחנו מנסים להבין על סמך אילו נתונים מבוססת ההמלצה להמשיך לחסן במנת חיסון שנייה גם מי שסבל מתגובה אלרגית או שיתוק בעצב הפנים. הובע חשש כי מכיוון שלא ידוע המנגנון של התפתחות השיתוק, כיצד ניתן להיות בטוחים שלא יחזור או יחמיר?".

בשיחה עם N12 אמר פרופ' חגי: "לגבי מי שפיתח שיתוק בפנים לאחר קבלת מנת החיסון הראשונה, אנו חוששים מפני מתן מנת החיסון השנייה מפני שאין כיום מספיק נתונים בעולם בנושא. מטופל שסבל מאירוע של שיתוק עצב הפנים מטופל באמצעות סטרואידים. הטיפול הזה עלול לפגוע ביעילות של החיסון ולכן צריך לפחות לדחות את החלוקה או לבטל לחלוטין את המנה השנייה".