ד"ר אנתוני פאוצ'י, שמייעץ לבית הלבן בעניין המאבק בקורונה, המליץ לאחרונה לאמריקנים לחבוש שתי מסכות – האחת סרולוגית, והשנייה מבד. לדבריו, השתיים יגנו טוב יותר מפני הידבקות במוטציות השונות, וחלק מהאמריקנים כבר אימצו את ההמלצה. ראש מטה "מגן ישראל", תומר לוטן, אמר הערב (חמישי) בריאיון ל"חמש עם" כי ההמלצה נשקלת גם במשרד הבריאות הישראלי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ההמלצה לעטות מסכה כפולה החלה בד"ר אנתוני פאוצ'י, האפידמיולוג הראשי שמוביל את המאבק בנגיף בארה"ב ומייעץ לבית הלבן. ההמלצה כוללת עטיית מסכה סרולוגית דו-שכבתית שבה רובנו מרבים להשתמש, ועליה מסכת בד נוספת. בעקבות דבריו של פאוצ'י, אנשי הממשל האמריקני בהם סגנית הנשיא קמלה האריס והדוברת של הבית הלבן, אימצו את הרעיון, ואפילו השחקן ההוליוודי טום קרוז.

הסיבה העומדת מאחורי ההמלצה היא שחבישת שתי מסכות מאפשרת כיסוי טוב יותר של הפנים, שכן המסכות הסרולוגיות אינן תפורות לממדי הפנים של כל אחד. נוסף על כך, חבישת מסכה על מסכה מאפשרת מיסוך נוסף – שמגן מפני הידבקות בנגיף ובמוטציות השונות.

הערב שאלנו את תומר לוטן, ראש מטה "מגן ישראל" במשרד הבריאות, האם בישראל שוקלים לאמץ את הרעיון. "ייתכן, הנושא הזה גם הוא נדון בצוותים המקצועיים שמוציאים את ההנחיות מטעם משרד הבריאות", אמר. "העולם מתחיל לחשוב על דרכים יותר יצירתיות או חדשניות להתמודד עם המוטציה, והנושא של המיגון הוא אחד מהם. ברגע שתהיה המלצה סדורה היא תצא בצורה מסודרת מהמשרד".

טום קרוז במסכה כפולה (צילום: inside edition)
טום קרוז במסכה כפולה | צילום: inside edition

עוד אמר לוטן, כי במקומות סגורים שבהם לא ניתן לשלוט בכמות האנשים סביבנו, כמו מרכולים או רשתות פארם, חבישת שתי המסכות משמעותית יותר. "לא יודע להגיד משהו חד-משמעי, אבל זה ברור שהסיפור של המסכות הוא הרבה יותר דרמטי בחללים סגורים עם קהל מזדמן", אמר תומר. "כשאנחנו במקום סגור עם קהל מזדמן זה בדיוק המקום להקפיד כפל כפליים על המסכות. אופן החבישה שלהן, ההידוק על הפנים וכולי, וכמובן שככל שאנחנו בתוך עידן של מוטציות הדבר הזה חשוב שבעתיים".