שר הבריאות יולי אדלשטיין אמר היום (שלישי) בוועדת החוקה כי רק 34% מהצוותי ההוראה התחסנו. "זה נתון מאוד מדאיג. יש לכך השפעה גם לבידודים, כשנפתח את מערכת החינוך", אמר. זאת, חודש בלבד אחרי שמזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד, הכריזה על סכסוך עבודה עד שתתקבל ההחלטה לחסן את הצוותים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אני חייב לומר - אם אתם זוכרים גם בוועדה הזאת עלה העניין של חיסון הצוותים החינוכיים עד כדי התניה שאם לא - לא נאשר דברים אחרים. בינתיים אני לא איש בשורות בנושא. החיסון נמשך הרבה זמן ואנחנו באחוזים מאוד נמוכים" אמר השר אדלשטיין. "אולי זה גם בגלל פייק ניוז שמפיצים שאסור לנשים צעירות להתחסן למרות שאיגוד רופאי הנשים הוציא מכתב למה זה לא נכון".

יפה בן דויד, יואב גלנט (צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90)
יפה בן דויד והשר גלנט, ארכיון | צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90

הוא הוסיף כי "יש כ-200,000 איש שיכולים להתחסן על פי ההגדרה של צוותים חינוכיים. הנתון הארצי הוא 34 אחוז מצוותי ההוראה מחוסנים".

שיעור ההתחסנות בקרב המורים ואנשי החינוך לפי קופות:

כללית – 31%

מכבי שירותי בריאות – 42%

מאוחדת – 31%

לאומית – 27%

בסוף החודש שעבר, מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד, הכריזה על סכסוך עבודה אלא אם עובדי ההוראה יחוסנו מיידית. על ההחלטה פרסמנו לראשונה במהדורה המרכזית, נוכח היעדר ההחלטה לגבי חיסון המורים ושאר אנשי החינוך. "אם לא יהיו חיסונים, לא יהיו לימודים. לא נסכים להפקרת בריאותם של עובדי ההוראה", הודיעה בן דוד. 

"לא ייתכן שעובדי ההוראה מקריבים את עצמם בשעה שכלל אזרחי ישראל נמצאים בסגר, והמדינה לא תדאג להגנה שלהם מבחינה בריאותית", אמרה בן דוד. "אין שום סיבה לא לחסן את עובדי ההוראה".