נתונים מעודדים: ברקע ההחלטה מאתמול (חמישי) כי תלמידי כיתות ז'-י' ביישובים שבהם מערכת החינוך פתוחה, לא יחזרו ללימודים בקרוב, מספר החולים קשה ממשיך לרדת. אחרי שכבר חצינו את ה-1,100 מאושפזים במצב קשה בבתי החולים, הבוקר ירד מספר ל-858. גם מספר שיעור המאומתים מכלל הבדיקות ירד והוא עומד על 6.2%.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

חוץ מאחוז המאומתים שהוא הנמוך ביותר מאז תחילת ינואר, במערכת הבריאות יכולים להיות מרוצים גם ממקדם ההדבקה שעומד על 0.79, נמוך משמעותית מהנתון שאליו נכנסה ישראל בתחילת הסגר ההדוק. עם זאת, מספר המתים ממשיך לעלות כש-35 ישראלים מתו מאז אתמול. בסך הכל מאז פרוץ המגפה נפטרו בישראל 5,521 בני אדם.

3,011 ישראלים נוספו למניין המאומתים, אך חשוב לציין שגם מספר הבדיקות היה נמוך יחסית ועמד על קצת פחות מ-50 אלף. אתמול החליטו בהתייעצות בין ראש הממשלה, שר הבריאות ושר החינוך כי תלמידי חטיבות הביניים ותלמידי כיתה י' לא ישובו ללימודים.

שר הבריאות יולי אדלשטיין: "כ-4.25 מיליון איש התחסנו ומתוכן כבר 2,85 מיליון במנה השנייה. למרות מזג האוויר אתמול הגיעו להתחסן 148 אלף בני אדם. מי שעוד לא התחסן - זה הזמן". במערכת הבריאות מעריכים כי אם קצב החיסונים יישמר, כבר בשבוע הבא יהיו בישראל למעלה מ-3 מיליון שהתחסנו בשתי מנות. 

במסגרת ההקלות שיכנסו לתוקף ביום ראשון, יחזרו תלמידי כיתות ה'-ו' וגם תלמידי כיתות י"א-י"ב לבתי הספר ביישובים הירוקים, צהובות וכתומים עם מספר מתחסנים גבוה. גם חלק מאירועי התרבות, הספורט והפנאי ייפתחו החל מיום ראשון בהצגת תעודת מתחסן. כמו כן גם חלק מהמסחר.