עם צאת השבת, מתבררת המשך מגמת הירידה בתחלואה - והסיבה החדשה לדאגה: משרד הבריאות עדכן הערב (שבת) כי שש נשים הרות שאושפזו לאחרונה במצב קשה נדבקו במוטציה הבריטית ("הווריאנט האנגלי"). בדיקות הדיגום והריצוף הראו כי מתוך שבע נשים הרות, כולן נדבקו במוטציה מלבד אחת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

תוצאות משלוש נשים נוספות טרם התקבלו. "לאור ממצאי התחלואה האחרונים, קודמו נשים בהיריון בתעדוף קבלת החיסונים", נמסר ממשרד הבריאות. "כל אשה הרה שמעוניינת יכולה להתחסן".

נתוני החולים בישראל. 7,316 נשאי קורונה נוספים אובחנו אתמול, ועוד 1,632 מחצות ועד לשעות אחר הצוהריים. מדובר ב-8.8% מהבדיקות שהתגלו כחיוביות, מתוך יותר מ-85 אלף בדיקות שתוצאותיהן התקבלו אתמול - ירידה קלה לעומת הימים האחרונים.

 

 כשבועיים לאחר תחילת הסגר המהודק השלישי76,783 ישראלים מוגדרים חולים פעילים, ומתחילת התפרצות המגפה אובחנו 593,578 ישראלים כנדבקים. מספרם של החולים במצב קשה עומד על 1,171. מספר הנפטרים עומד על 4,326 - 54 מהם נוספו אתמול.

עד כה חוסנו 2,492,196 ישראלים במנה הראשונה - מתוכם 9,104 היום. 939,827 ישראלים כבר חוסנו במנה השנייה, וחלקם כבר מוגדרים "מחוסנים". יותר מ-17 אלף מהם חוסנו מחצות ועד הערב. 

בראש רשימת הערים עם שיעור הבדיקות החיוביות הגבוה ביותר עומדת העיר עמנואל עם 31%. אחריה נמצאת ביתר עילית והמועצה המקומית בוקעאתא עם 27%, מיד אחריהן נמצא היישוב כוכב יעקב עם 26 ואלעד ורכסים עם שיעור מאומתים של 25%.

בין היישובים בהם שיעור הבדיקות החיוביות היה נמוך מ-4%: קריית טבעון, תל מונד, רמת ישי, ואבן יהודה.

מבצע החיסונים מתרחב

החל מהערב, תלמידי כיתות י"א - י"ב, בגילאי 16 עד 18 יוכלו להתחסן נגד הנגיף. קופות החולים מכבי, כללית ולאומית הודיעו כבר אתמול על הרחבת מבצע החיסונים הלאומי גם לקבוצת תלמידי התיכון, זאת לאחר דיון נרחב שהתנהל בנוגע לתעדופם ביחס לקבוצות גיל אחרות.

ליאל בן יואש מקבל חיסון קורונה
ליאל בן יואש, בן ה-16 שהתחסן

המתחסנים הצעירים יצטרכו להגיע למתחמי החיסונים בליווי הוריהם או בליווי אישור בצירוף תעודת זהות של אחד ההורים. החיסון המיוחל צפוי לאפשר את קיומן המתוכנן של בחינות הבגרות בעונת החורף, וכן להקל על הליך הגיוס לצבא עם סיום שנת הלימודים הקרובה.

ליאל בן יואש מראש העין, בן 16, שלומד בתיכון בגין בעיר, הוא ככל הנראה אחד מראשני הנערים המתחסנים בישראל, ולמעשה - בעולם כולו. מידן ודנה בן יואש, הוריו של ליאל, החליטו לבדוק היום איפה אפשר לחסן את הילד בלי תור בכללית, וכשגילו שבכפר קאסם השכנה יש תור להיום - נכנסו לרכב, נסעו, וחיסנו שם את ליאל.