תראו מי מתחסן: הפרופסור יורם לס, שהפך בחודשים הראשונים למגפת הקורונה לסמל מכחישיה, הגיע שלשום (חמישי) להתחסן. גם ברגעי התבוסה הסימבולית הזו, הוא עדיין מתעקש כי ההיסטריה של הממשלה סביב הנגיף עצומה ומוגזמת. "הרסו את החיים לאנשים צעירים, על מה?", הוא שואל. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הסגנון המוכר של לס נשאר אותו סגנון, והוא ככל הראה כבר לא ישתנה. הפרופסור בטוח שהחורבן חסר התקדים שהאנושות חוותה השנה יכול היה להימנע, וממש לא חושב שאת מצב התמותה הנמוך יחסית אפשר לייחס לסגרים. "סגר, זה דבר שהוכח בהרבה עבודות שקראתי, שלא משנה כלום", אמר לחדשות 12 במתחם החיסונים בבית החולים איכילוב, שם רקדו בתחילתו. "זה לבד הוכחה שאין מגפה. ראית פעם ריקודים בזמן מגפה?".

פרופ' יורם לס תוקף את ראשי הערים (צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12)
עדיין אותו האדם עם אותן הדעות הנחרצות, אבל מחוסן. פרופ' לס | צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12

אז מדוע הגיע בכל זאת להתחסן? לס רק רוצה לחזור לחיים שלו, גם אם הוא לא חושב שניתן להוכיח שהחיסון יעיל בישראל. "רוצה לחזור לתזמורת שאני אוהב לשמוע", אמר. "רק החיסון ירגיע את הגל הזה, רק החיסון יציל - אפילו אם זה חיסון פלסבו".

רעייתו של לס, ברכה, אומרת שהשנה הנישואים שלהם כוללים שלושה - כשהשלישית זו ליידי קורונה. 52 שנים הם נשואים, והיא מעולם לא אמרה לו: "עזוב, מה אתה צריך את זה, שב בבית". לדבריה, היא מכירה היטב את הצרכים שלו, "שהוא צריך להגיד את דברו".