חשש ממחסור במנות חיסון: גורמים במשרד הבריאות מודאגים מכך שההתרברבות הישראלית במתן החיסונים פוגעת במשא ומתן עם חברת התרופות פייזר להקדמת המשלוחים מחודש פברואר לינואר. אמש (שבת) דיווחנו על כך שקופות החולים צפויות לדחות אלפי תורים לחיסון לקורונה - זאת כדי לשמור את המנה השנייה של החיסון לטובת אלו שהתחסנו כבר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

המטרה המרכזית בדיונים מול פייזר היא לנסות ולהקדים כבר לחודש ינואר את משלוחי החיסונים שמתוכננים להגיע לישראל בחודש פברואר. אבל ההצלחה הגדולה של ישראל, יחד עם הפרסום העולמי על מבצע החיסונים המוצלח, דווקא מקשים על המשא ומתן מול יצרנית החיסונים האמריקנית.

מדינות אחרות בעולם, שרואות את ההצלחה הישראלית, מתלוננות בפני הנהלת החברה מדוע ישראל מקבלת חיסונים ואילו הן נשארות מאחור. על פייזר מופעלים לחצים להעביר חיסונים למדינות אחרות במקום לישראל.

במשרד הבריאות מנסים להסביר לאנשי פייזר שאם המשלוחים יגיעו לכאן בהקדם אז מדינה שלמה תוכל להתחסן, אך בינתיים ללא הצלחה. יחד עם זאת, עדיין יש אופטימיות שהמשא ומתן יתקדם ויישא פירות בהמשך החודש.

אלפי ישראלים מכל קופות החולים שכבר נקבעו להם תורים לקבלת המנה הראשונה של החיסון, צפויים לקבל הודעה בקרוב שהתור שלהם יידחה, בגלל החשש ממחסור זמני בחיסונים. הסיבה לכך היא מאמץ של משרד הבריאות לווסת את מנות החיסונים באופן כזה שיספיקו למנה שנייה לכל מי שכבר קיבל את המנה הראשונה. גם בתי החולים יפסיקו לחסן.