יומיים לפני שהסגר המחמיר היה אמור להסתיים, הממשלה הצביעה הערב (שלישי) בעד הארכת הסגר ב-10 ימים עד ל-31 בינואר בחצות הלילה, אך השרים מעבירים כעת ביקורת נוקבת על הפרויקטור פרופ' נחמן אש.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בשונה מהפעמים הקודמות בהן משרד הבריאות נקב ביעדים ברורים ליציאה מהסגר, הפעם בכירי המשרד מסרבים לנקוב ביעד כזה – לא מקדם ההדבקה, לא מספר הנדבקים ולא במספר החולים קשה. לדברי השרים, הפרויקטור אש "דורש הארכה של שבועיים, אבל מסרב לתת מדדים ברורים ליציאה מהסגר ומכין את הקרקע להארכה נוספת של הסגר". 

 בישיבת הממשלה אמר הפרויקטור כי "הציבור עייף, אין ספק. ההיענות היא יותר נמוכה ותהיה יותר נמוכה, אבל הנתונים לא מאפשרים אחרת מסגר של שבועיים". עוד ציין פרופ' אש כי "מקדם ההדבקה נמצא בירידה - אני מקווה מאוד שההשפעה של הסגר בימים הקרובים תשפיע. השאיפה שלנו היא להגיע לרבע מיליון מחוסנים ביום, יש עדיין כ-300 אלף מהאוכלוסייהשל בני 60 ומעלה שעוד צריכה להתחסן".

לבסוף, כאמור, השרים לא קיבלו את דרישתו של הפרויקטור והאריכו את הסגר ב-10 ימים בלבד.

הממשלה הצביעה גם בעד מגבלה חדשה בנתב"ג, באיחור ניכר יש לומר, שכל נוסע לישראל יצטרך לעבור בדיקת קורונה לפני ההמראה לישראל. בנוסף, השרים הצביעו בעד העדפת מתן חיסונים לבני 16-18, אך הדבר עוד תלוי באישור של ועדת העדפות.