עם התקדמות מבצע החיסונים, היום (שלישי) יוצגו לרה"מ המודלים לפתיחת המשק. השאלה המרכזית: מתי מכניסים לפעילות את הדרכון הירוק למתחסנים. יש חשש במשרד הבריאות שאישור הטבות הדרכון הירוק יוביל לביקוש למאות אלפי בדיקות קורונה ממי שטרם התחסנו, ולכן המלצת משרד הבריאות היא פתיחת מעט סקטורים לדרכון ירוק, עם הגבלות תפוסה משמעותיות.‎

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שני מונחים חדשים ייכנסו לחיינו: "תעודת מתחסן" ו"דרכון ירוק". בשבוע הבא יתחילו לקבל אנשים שקיבלו את מנת החיסון השנייה את תעודת המתחסן. היא פוטרת מבידוד במקרה של חשיפה לחולה או חזרה ממדינה אדומה, והיא תקפה לחצי שנה.

הדרכון הירוק הוא בעצם אישור כניסה למקומות בהם יכולה להתרחש התקהלות, והוא זה שלמעשה אמור לאפשר לפתוח את המשק. יקבלו אותו מחלימים מקורונה, אנשים שקיבלו את מנת החיסון השנייה ומי שקיבל תוצאה שלילית לבדיקת קורונה.

היום יוצגו לרה"מ המודלים לפתיחת המשק, כשהשאלה המרכזית היא מתי מכניסים לפעילות את הדרכון הירוק, ועל אילו ענפים הוא יוחל. במשרד הבריאות מסמנים את ענפי התרבות, הספורט והאירועים ככאלה שקל יחסית לשלוט על כמות האנשים שנכנסים לכל מקום כזה.

הבעיה המרכזית היא שבעוד שבועיים אמנם יהיו מאות אלפי אנשים שחוסנו במנה ראשונה ושנייה, אבל עדיין יהיו גם מאות אלפים שלא - וגם להם יצטרכו לתת זכויות שוות לחלוטין, ולאפשר להם לקחת חלק באותם אירועים. השוויון יתאפשר באמצעות בדיקות קורונה שלילית – ובמשרד הבריאות חוששים מהצפת המערכת.

אנשי משרד הבריאות ימליצו לרה"מ מאוד להיזהר ולחשוב היטב מתי פותחים את המשק ולעשות את זה בצורה מאוד זהירה ומאוד מדורגת.