"נצטרך לחסן יותר אנשים משחשבנו כדי להגיע לחסינות עדר": פרופ' גילי רגב, מנהלת היחידה למניעת ובקרת זיהומים בבית החולים שיבא, הסבירה אמש (שישי) באולפן שישי כי בשל המוטציה הבריטית של נגיף הקורונה – ישראל תצטרך לחסן בין 70%-90% מהאוכלוסייה כדי להגיע לחסינות עדר. היא הוסיפה כי "החשש הכי גדול הוא מהמוטציה והשאלה איזה מהן יגיעו אלינו".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אין ספק שהמוטציה הבריטית יותר מדבקת", אמרה פרופ' רגב והוסיפה: "המשמעות הראשונה היא שנצטרך לחסן יותר אנשים ממה שחשבנו בשביל להגיע לחסינות עדר". לדבריה, "אם דיברנו על לחסן 60%-75% בשביל להגיע לחסינות עדר, נצטרך ככל הנראה לחסן 70%-90% מהאוכלוסייה בשביל להגיע לחסינות הזאת. זה אומר שלא נגיע לשם כל כך מהר, בטח שאנחנו לא מחסנים ילדים".

לפי פרופ' רגב, המשמעות היא שאנחנו רחוקים מלסיים את המגפה. עם זאת, היא הדגישה כי ישנה אופטימיות זהירה. "אנחנו כרגע בקילומטר האחרון של שלב א' של המגפה, שלב ב' יראה אחרת. המרתון הזה הוא באמת ארוך, אבל צריך לקחת אוויר ולהמשיך", אמרה והסבירה: "אני מניחה שאנחנו בשיא כרגע. רמזים לכך אנו מקבלים מהמחקר כשאנו מסתכלים על התחלואה בקרב העובדים בבית החולים שיבא".

"אנחנו רואים שבשבועיים הראשונים אחרי קבלת המנה הראשונה – אין ירידה בשיעור התחלואה. אבל מהשבוע השלישי אחרי המנה הראשונה – כבר מתחילים לראות ירידה. ושבוע אחרי המנה השנייה – כבר רואים ירידה משמעותית. ובמקביל אנחנו רואים את העלייה בנוגדים שקופצת אחרי המנה השנייה", הוסיפה פרופ' רגב.