שר הבריאות יולי אדלשטיין הזהיר הבוקר (שני) את ראשי הרשויות המקומיות שמתכננים לפתוח את הלימודים בחטיבות הביניים בניגוד להחלטת הממשלה ואמר: "מציע לאף אחד לא לקחת את החוק לידיים, בטח לא לנבחרי ציבור". בראיונות לכאן ב' ולגלצ אמר אדלשטיין: "אני רוצה לקוות שזה רק אמצעי לחץ".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אדלשטיין עקץ את ראשי הרשויות ואמר: "אם הם כולם פרופסורים לאפידמיולוגיה – הם בטח יכולים להסביר מה הם עושים. אנשים שלא רוצים לשמור על ההנחיות ורוצים להפר אותן תמיד ימצאו סיבה".

יותר מ-15 ראשי רשויות, בהן תל אביב וחיפה, הודיעו שיחדשו את הלימודים בכיתות ז'-י' כבר ביום רביעי הקרוב, בניגוד להחלטת הממשלה לפיה הלימודים בגילים אלו יימשכו מרחוק. במשרד החינוך טרם הגיבו על המהלך.

לימודים בזמן קורונה (צילום: יוסי זליגר, פלאש/90 )
לימודים בזמן קורונה | צילום: יוסי זליגר, פלאש/90

לקראת חגיגות הפורים שייערכו בסוף השבוע אמר שר הבריאות: "קיווינו שנוכל לסמוך על הציבור ולהסתדר בלי הגבלות, ניסינו מאוד להימנע מזה". עם זאת, ציין אדלשטיין כי "הידיעות שאנחנו מקבלים מאוד לא מעודדות ולכן נשקול מה לעשות בישיבת הממשלה".

אדלשטיין ציין כי מידע שהגיע לידי משרד הבריאות מצביע על תכנון של מסיבות פורים פיראטיות ועל רכישה מוגברת של אלכוהול בימים האחרונים. הוא הודה כי "הכיוון הוא עוצר לילי".

השר גם טען כי הידיעות על כך שחיסוני פייזר עומדים לאזול לא נועדו לדחוק בציבור להתחסן: "אין צורך במניפולציות", אמר. "אנחנו ממשיכים לחסן. מקווה שנמצה את מנות פייזר – ואם כן נעבור למודרנה. רוצים לעבור את ה-5 מיליון מתחסנים - ככל שיהיו יותר מחוסנים נוכל לפתוח את המשק יותר".