גם הפעוטות יקבלו את החיסון לקורונה? על פי ההודעה שפרסמה היום (שלישי) מודרנה - יש בשורה חיובית. החברה כבר החלה בשלבים 2-3 של הניסוי בחיסון בקרב בני חצי שנה עד 11.

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתוך כך, מודרנה כבר הספיקה לגייס 750 נסיינים, שקיבלו את המנה הראשונה של החיסון לקורונה ומתכוונת בסך הכול לגייס 7,000 משתתפים לניסוי, תוך שהיא לא צופה בעיה. במסגרת זו, החברה עובדת כתף אל כתף עם רופא ילדים ורופאים המתמחים ברפואת תינוקת בכדי לגבש תוצאות כחלק מהניסוי, בעיקר בארה"ב ובקנדה. חלק מהרופאים אף רותמים את ילדיהם לטובת הניסוי, שיתקיים במלואו תחת פיקוח הדוק של הרופאים.

רייצל גות'רי, אחות ואם לשלושה ילדים מפיניקס ארה"ב, רשמה לניסוי את בנה בן השלוש ואת בתה הקטנה, בגיל שנה בלבד. "אני פשוט ממש מתרגשת. מתרגשת לקחת חלק בכך שזה יגיע לידי הציבור", אמרה ג'ותרי, שמקווה שילדיה ייקחו חלק בניסוי.

פייזר כבר החלה בחודש ינואר במחקר על מתן החיסון לקורונה לבני 12 עד 15 ופעלה לגיוס ילדים גם משכבות גיל נוספות, כשההערכות היו כי תוצאות המחקר לא יושגו לפני אמצע עד סוף שנת 2021 ולכן - לא ניתן יהיה לחסן ילדים בגילים הללו עד אז. עם זאת, מכיוון שהחיסון כבר קיבל אישור לשימוש בקרב האוכלוסייה הבוגרת, פייזר לא תצטרך לחזור על שני השלבים הראשונים בניסוי מאפס - ובמקום זאת החלה בשלב השלישי והאחרון.

חיסון (צילום: משרד הבריאות)
חיסון לילדים בדרך? | צילום: משרד הבריאות

ד"ר אורן קובילר, וירולוג מבית הספר לרפואה של אוניברסיטת תל אביב וחבר עמותת "מדעת", אמר אז ל-N12 בנושא החיסון לילדים, כי "העובדה שיחלפו כמה חודשים עד שנוכל לחסן את הילדים צריכה להוביל אותנו לכך שזה לא נגמר, גם אם אנחנו מחסנים את האוכלוסייה המבוגרת. צריך להפנים שגם כשנסיים את מבצע החיסונים, זה לאו דווקא אומר שנוכל לחזור לחיים כפי שהכרנו אותם. עדיין יהיה צורך לעטות מסכות ולשמור על ריחוק חברתי במידה מסוימת".

 על פי נתוני משרד הבריאות, למעלה מ-5 מיליון ישראלים כבר חוסנו במנה הראשונה וכן למעלה מ-4 מיליון ישראלים קיבלו את שתי מנות החיסון נגד נגיף הקורונה.