משרד הבריאות מעדכן הבוקר (חמישי) כי ביממה החולפת אובחנו בישראל 9,388 בני אדם כחולים בנגיף הקורונה. מדובר ביום השלישי ברציפות שבו מספר המאומתים חוצה את רף ה-9,000 מאומתים. למרות הצפי בירידה בנתונים בימים הקרובים, במשרד הבריאות שוקלים בכל זאת להאריך את הסגר המהודק שייכנס הערב ליומו השביעי. מספר החולים המאושפזים במצב קשה ממשיך לרדת באיטיות מאז שלשום והגיע הבוקר ל-1,063 בני אדם, מתוכם 273 מונשמים. מספר המתים מנגד, עלה בשיעור גבוה יחסית ובסך הכול מתחילת ההתפרצות מתו בישראל 3,826 בני אדם כתוצאה מסיבוכי הנגיף.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אחוז הבדיקות החיוביות עמד אמש על 7.9%, ומתוך 121 אלף בדיקות שנעשו, כאמור יותר מ-9,000 חזרו חיוביות. בתוך כך, מספר החולים הפעילים בישראל עומד נכון לבוקר זה על 78 אלף בני אדם, וירושלים עדיין בראש טבלת התחלואה הפעילה עם 15 אלף חולים. בני ברק, מודיעין עילית ובית שמש כולן עם אחוז גבוה בשיעור המאומתים שלהן, תל אביב ללא שינוי מאז אתמול.

אחוז המאומתים אמש הוא הגבוה ביותר זה חודש, כך גם לגבי מספר החולים קשה שאומנם אמש היה במגמת ירידה, אך היום כבר עלה חזרה. השבוע הנוכחי טרם הגיע לסיומו, אולם הממוצע השבועי של המאומתים כבר עבר את הממוצע בישראל בשבוע שעבר. היום, ממוצע המאומתים השבועי עומד על 7,268 לעומת 7,244 בכל השבוע שעבר.

בראש טבלאות התחלואה ומגמות ההתפשטות עדיין עומדות הערים והיישובים מהמגזרים החרדים והערבים. בביתר עילית אמש אחוז הבדיקות החיוביות עמד על נתון גבוה מאוד של 29%, אחריה עין קנייא עם 25% בדיקות חיוביות, כוכב יעקב, עין מאהל ונחף עם 23%, ואלעד עם שיעור של 21% בדיקות חיוביות. בדומה לאתמול, בטבלת הרמזור מככבות אלעד, כוכבי יעקב, מודיעין עילית, ביתר עילית ועין קנייא ולכולן הציון השלילי הגבוה ביותר - 10.

במקביל למגמות המדאיגות של התחלואה, בהתאם לצפי של משרד הבריאות, אמש נצפתה ירידה משמעותית במספר המתחסנים במנה הראשונה לאחר ש-50 אלף בני אדם "בלבד" התחסנו, זאת לטובת 52 אלף בני אדם שקיבלו את המנה השנייה. בכך, מספר המתחסנים הכולל בישראל עומד נכון להבוקר על 1,934,685 בני אדם, 104 אלף מתוכם קיבלו את המנה השנייה. אחוז המתחסנים במנה הראשונה הגבוה ביותר נמצא ביישוב עומר, אחריו להבים, סביון, גבעת אבני וכפר ורדים.