ירידה קלה במספר הנדבקים רגע לפני ההכרעה על הארכת הסגר: משרד הבריאות עדכן הבוקר (רביעי) כי 7,737 בני אדם אובחנו חיוביים לנגיף הקורונה ביממה האחרונה. עם זאת, מספר הבדיקות אתמול עמד על 83,367, מספר נמוך באופן יחסי בשל שינוי מדיניות הבדיקות, ואחוז החיוביים מתוכן עומד על 9.6%.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מספר החולים הפעילים בישראל עומד על 76,708, מהם 1,141 חולים במצב קשה ומתוכם 311 מונשמים. ביממה האחרונה מתו 25 בני אדם ומניין המתים מקורונה בישראל עלה ל-4,513.

אבל יש גם בשורות טובות: מספר המתחסנים במנה הראשונה עמד אתמול על 2,768,202, ו-1,377,810 בני אדם חוסנו כבר במנה השנייה. המשמעות היא שמעל 30% מכלל האוכלוסייה התחסנו עד כה במנה ראשונה, ובמנה השנייה - כבר כמעט 15%. 

 

יש לציין גם שבערים עם ציון רמזור נמוך יחסית, קרי - ערים ויישובים ירוקים וצהובים - מספר המתחסנים גבוה יחסית (בחלק מן היישובים מעל מחצית מהתושבים התחסנו), אבל בערים אדומות יש מספר מתחסנים נמוך. בבני ברק למשל, עם ציון רמזור של כמעט 10 - אחוז המתחסנים עומד על מעט יותר מ-11% בלבד. במודיעין עילית התחסנו רק 7.75%. בתל אביב הצהובה לעומת זאת - מעל 33%.  

בבחינת מדדי התחלואה בערים ברחבי הארץ, נראה כי היישוב החרדי מודיעין עילית עדיין נמצא בראש הרשימה. מיד אחריו נמצאים גבעת זאב וצפת. גם בכפר חב"ד, בני ברק, בית שמש וקריית יערים התחלואה גבוהה למדי. היישובים שבהם התחלואה נמוכה באופן יחסי הם כפר סבא, ערערה, קיסריה ומצפה רמון.

אמש ניסה רה"מ בנימין נתניהו לקיים ישיבת ממשלה על הארכת הסגר. זאת, לאחר שאנשי משרד הבריאות אמרו כי יש להאריך את הסגר בשבוע. עם זאת, מלשכתו של גני בנץ נמסר כי "אם אין הגברת אכיפה - לא תהיה ישיבת ממשלה. כשהליכוד יפסיקו עם התחמונים ויחליטו לעבור למעשים, אז נכנס את הממשלה".