ההפרות במגזר החרדי נמשכות: יממה לאחר שפרסמנו תיעוד על תלמוד תורה שנפתח בבני ברק בניגוד להנחיות הסגר, הבוקר (רביעי) חזרנו אל אותו מוסד לימודי – שהמשיך לפעול בניגוד להנחיות הסגר גם היום. המשטרה הגיעה למקום לאכוף את התקנות רק לאחר פרסום התיעוד. במקביל, שוטרים שהגיעו לאכוף את תקנות הסגר בשכונת "עזרת תורה" בירושלים הותקפו באבנים. שמשה של ניידת נופצה, ושוטר אחד נפצע. כמו כן, 15 מפירי הנחיות נעצרו, והמשטרה הפעילה מכת"זית לפיזור ההתקהלות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

כתבות נוספות ב-N12:

בתיעוד מהיום מאותו תלמוד תורה בבני ברק, נראים המורים והתלמידים נכנסים למתחם הלימודי שבו כמה תלמודי תורה, והמשטרה לא נמצאת במקום. בשלב מסוים, לאחר שאחד הנוכחים במקום הבחין בכתב N12 שבא לסקר את האירוע, הוא הורה לתלמידים שנכנסו למתחם לא להיכנס – והם נמלטו מהמקום.

בתחילת היום, ניידות משטרה נראו חולפות על פני מתחם הלימודים - ולא עוצרות. רק לאחר פרסום התיעוד ב-N12, השוטרים הגיעו למקום לבצע אכיפה. הם נכנסו למתחם וקנסו את בעל המקום. כאמור, אתמול פורסם ב-N12 סרטון מאותו מתחם לימודים בדיוק, שגם אז נפתח באין מפריע. המורה שנשאל אם זה לגיטמי לפתוח את תלמוד התורה, ענה: "נראה לי שזה בסדר".

אבן שהושלכה לעבר ניידת משטר (צילום: באדיבות דוברות המשטרה)
אבן שהושלכה לעבר ניידת משטרה שהוזעקה לירושלים | צילום: באדיבות דוברות המשטרה

שוטרים שאכפו את תקנות הקורונה בירושלים הותקפו

בתוך כך, שוטרים שהגיעו לשכונת "עזרת תורה" בירושלים לאכוף את התקנות, הותקפו באבנים, כך על פי הודעת המשטרה. אחת מהאבנים שהושלכה לעבר ניידת משטרה, ניפצה את שמשת הרכב ופגעה בראשו של אחד השוטרים. השוטר נזקק לטיפול רפואי. המשטרה פיזרה את ההתקהלות תוך שימוש במכת"זית, ועצרה במהלך העימותים 15 בני אדם.

אמש הגיעו כוחות משטרה לאולם ספורט בבית ספר שהוסב לאולם אירועים בשכונת רמת שלמה בירושלים. לפי המשטרה, במקום התקיימה חתונה ובה עשרות משתתפים - בניגוד מוחלט לתקנות הקורונה והנחיות הסגר בתקופה זאת. עם הגעת כוחות המשטרה החלו חלקם של האורחים לעזוב את המקום במהרה. המשטרה הודיעה שניתנו דוחות לאורחים ולאחראי במקום, וכן האירוע הופסק.

אתמול פורסם במהדורה המרכזית כי על פי ניתוח הקנסות של הפרות תקנות הקורונה מאז פרוץ המגפה שערך חוקר תנועת "ישראל חופשית" טל אלוביץ', רק 2.3% מהקנסות שניתנו - ניתנו בערים חרדיות. עוד דווח כי במודיעין עלית רק 1.5% מהתושבים קיבלו דוח על הפרה, ובבני ברק, באלעד ובביתר עלית המספרים נעים בין 2.3 ל-3 אחוזים. מנגד, בג'סר א-זרקא עומד שיעור מקבלי הדוחות ביחס לאוכלוסייה על 29% מהתושבים, בטורעאן 22% ובנצרת על 15.7%. יצוין כ-40% מהמאומתים היום לקורונה נמצאים במגזר החרדי.