מתקפה חריפה: הרבנים קנייבסקי ואדלשטיין קוראים הבוקר (שישי) לתלמידי ישיבות שלא להגיע למלוניות קורונה בגלל "סכנה רוחנית". במודעה שפורסמה בעיתון "יתד נאמן" נכתב כי "רבו המכשולות גם במלוניות המיועדות לבחורי ישיבה, להימנע מלשהות במלוניות אלו כלל" - וממליצים לתלמידים לשהות בישיבות ולשמור על ה"אווירה התורנית".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הרקע לדברים הוא כנראה פאנל עם תלמידי ישיבה ציוניים דתיים במלונית הקורונה גרנד קורט בירושלים, שם התעורר דיבייט בין תלמיד ישיבת מרכז הרב לתלמיד ישיבת פוניבז' על היחס למדינת ישראל.

תוכן המודעה פורסם גם בידיעה צמודה, שבה נכתב כי "גדולי ישראל שליט"א מעוררים במכתבם המיוחד". עוד הזהירו הרבנים הבכירים: "האווירה שם אינה מתאימה לבני תורה השואפים לעלייה בתוי"ש (תורה ויראת שמיים), וזה מלבד המפגעים הרוחניים העלולים להימצא במקומות אלו. בפרט לבני הישיבות הקטנות מלוניות אלו הן סכנה רוחנית ממש".

מלונית
מלונית קורונה, ארכיון

עוד כתבו השניים: "על כן פנייתנו לבני הישיבות להימנע מלשהות במלוניות אלו כלל (שלא במסגרת המשפחה) ובוודאי כל ישיבה תדאג לתלמידיה להתאים להם מקום ראוי הן בישיבה עצמה והן במקום אחר מטעם הישיבה מתוך אווירה תורנית ושמירה על כללי הבריאות".

הרב גרשון אדלשטיין, יורשו של הרב שטיינמן (צילום: בעריש פילמר)
הרב גרשון אדלשטיין | צילום: בעריש פילמר

יו"ר מרצ ניצן הורוביץ הגיב בזעם לפרסום: "תארו לכם שמרצ היתה קוראת לסטודנטים או למורים חולי קורונה - תישארו במוסדות הרגילים שלכם ותדביקו את כל סביבתכם. הפקרות, חרפה, פשע כלפי הציבור. והבעיה הגדולה היא כל אלה ששותקים מול הביזיון הזה". 

הרב קנייבסקי הורה בשבוע שעבר על סגירת תלמודי התורה "לכמה ימים". למרות הוראתו, בכמה מוקדים תועדו תלמודי תורה פתוחים. שלשום נפגש הרב קנייבסקי עם שר הבריאות אדלשטיין וקרא "לכל האנשים יראי ה' ובייחוד לצוותי ההוראה" ללכת להתחסן - וזאת כדי לאפשר את פתיחת תלמודי התורה אחרי הסגר.