יותר טוב מהמחקר הראשוני של פייזר: משרד הבריאות פרסם הערב (מוצ"ש) דיווח של יעילות החיסון נגד קורונה - והממצאים מדהימים. מנתונים שנאספו עד שבת שעברה, עולה כי לאחר 14 יום מקבלת המנה השנייה - החיסון מונע תמותה בכ-98.9% מהמקרים, ומונע בכ-99% מחלה קשה ואשפוז.

לתוצאות המלאות של המחקר - לחץ כאן

המחקר נעשה על בסיס נתוני ההתחסנות שנאספו עד ל-13 בפברואר, ובדק את הסיכון לחלות בקורונה בין אלה שחוסנו ב-2 מנות חיסון לעומת אלה שלא חוסנו בכלל.

על פי תוצאות המחקר, לחיסון של פייזר יש מועילות גבוהה מאוד במניעת תחלואה, אשפוזים ותמותה כתוצאה מהידבקות בקורונה - במיוחד בקרב בני 60 ומעלה, שם אחוז ההתחסנות הגבוה ניכר בירידה בשיעור התחלואה.

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי מסר כי "בזכות מערכת הבריאות החזקה של מדינת ישראל, שאיפשרה לנו להגיע בזמן קצר לחיסון נרחב מאין כמוהו באוכלוסייה, והיכולת שלנו למעקב אפידמיולוגי מקיף, אנחנו המדינה הראשונה בעולם שיכולה להדגים את האפקט של חיסון קורונה בעולם קליני אמיתי. 

פרופ' לוי הוסיף: "החיסון מפחית בצורה משמעותית תחלואה קשה ותמותה וניתן לראות השפעה זו בנתוני התחלואה במדינה. המטרה שלנו היא להמשיך לחסן את כל האוכלוסייה מגיל 16 ומעלה, ובבוא הזמן גם מתחת לגיל 16, כדי להגיע לכיסוי נרחב באוכלוסייה שיאפשר לנו לחזור לשגרת חיים לה כולנו מייחלים".