מערכת החינוך נפתחה לפני כשלושה שבועות בקול תרועה רמה ועם אופטימיות רבה, ובשבוע הבא צפויים לחזור ללימודים גם תלמידי כיתות ז'-י'. עם זאת, מנתוני התחלואה שמתפרסמים הערב (רביעי) עולה כי אלפי ילדים, בני נוער ומשפחותיהם לא זכו לחזור לשגרת חייהם, ונאלצו לשהות בבתיהם בבידוד בשל זינוק בתחלואה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מתחילת השבוע חל זינוק משמעותי במספר גני הילדים שנסגרו בעקבות גילוי חולי קורונה בקרב הילדים או חברי הצוות: ביום ראשון האחרון נרשמו 238 גנים שנסגרו בשל הדבקה, ביום שני מספר הגנים עלה ל-350 ואתמול נרשמו כבר 471 גנים שנאלצו לסגור את שעריהם בשל בידודים או תחלואה.

מנתוני משרד הבריאות עולה כי מספר החולים הגבוה ביותר נרשם בקרב ילדי גני החובה – 1,100 ילדים ברחבי הארץ אובחנו כחולי קורונה מאומתים. לאחר מכן נמצאים תלמידי כיתות א' ו-ד' עם מספרי חולים שנעים בין 970-950, וילדי מעונות היום עם 937 נדבקים.

רמת התחלואה הנמוכה ביותר נרשמה בקרב תלמידי כיתות י"א-י"ב, שם ככל הנראה ניתן לראות את השפעת מבצע החיסונים, שנפתח לפני כחודש גם לבני 16 ומעלה.

רק ביומיים האחרונים 12,000 תלמידים נוספים נאלצו להיכנס לבידוד, כשאחת הסיבות לכך היא צוותי חינוך והוראה שלא התחסנו. בעיר פתח תקווה לדוגמה, 20 כיתות וגנים נסגרו בשל כך.