עשרה חולי קורונה המאושפזים בבית החולים הדסה עין כרם שבירושלים אובחנו כחיוביים לנגיף הקורונה לאחר שקיבלו את מנת החיסון הראשונה של חברת "פייזר", כך אנו מפרסמים לראשונה הערב (רביעי). בעקבות הגילוי, החליטו בבית החולים שעשרת החולים לא יקבלו את המנה השנייה לחיסון. 

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כזכור, השפעת המנה הראשונה של החיסון לוקחת בפרק זמן של בין שבוע לשבועיים, כאשר היעילות אחרי מנה אחת בלבד היא נמוכה משמעותית ונעה בין 50% ל-80%. החולים שנדבקו אושפזו בין 7-14 יום לאחר שקיבלו את המנה הראשונה של החיסון, גורמי הרפואה בבית החולים מעריכים כי ייתכן שחלקם נדבקו לאחר שהתחסנו. מוקדם יותר היום פרסמנו כי בהדסה הודיעו לעובדים שרק העובדים שחוסנו לקורונה, החלימו או משתתפים בניסוי של החיסון הישראלי יוכלו להגיע לעבודה, ובכך הפך למרכז הרפואי הראשון שמקבל החלטה שכזו.

קצב המתחסנים בישראל ממשיך להיות גבוה אולם אמש חוסנו כ-115 אלף בני אדם, מספר נמוך יותר בהשוואה לממוצע של 150 אלף מתחסנים ביום. על אף חתימת ההסכם עם חברת מודרנה, עליה סיפרנו אתמול, החשש הוא שקצב ההתחסנות ירד באופן משמעותי שכן במשלוח של מודרנה שהוקדם יגיעו רק 100 אלף מנות שיספיקו ל-50 אלף מתחסנים חדשים.