חג פורים נוסף תחת הגבלות: חודש לפני החג השמח בשנה שמאופיין בחגיגות גדולות ומרובות משתתפים, בכירים במשרד הבריאות אומרים הערב (חמישי) שהגבלות הקורונה ככל הנראה יהיו בתוקף גם בחג, שיצוין השנה בסוף חודש פברואר - כך פרסמנו לראשונה ב"תוכנית חיסכון". חגיגות רגילות ככל הנראה לא צפויות להיערך עקב נתוני התחלואה הגבוהים - ולמרות מבצע החיסונים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בימים הקרובים צפויים לדון במשרד הבריאות בהגבלות הצפויות בעוד חודש מהיום, ועדיין לא ברור מה יהיה היקף ההגבלות בימי החג - זאת מכיוון שהסוגיה תלויה כמובן במדדי התחלואה שיהיו אז. עם זאת, סביר מאוד להניח שיחולו הגבלות בחג ושלא יתאפשרו חגיגות רגילות, וייתכן שגם לא תותר האפשרות להתארח בבתים של אחרים.  

הפרת ההנחיות במגזר החרדי‎
חשש מהתכנסויות המוניות במגזר החרדי בפורים

בנוסף לכך, קיימת דאגה מוחשית במשרד הבריאות מהחגיגות שצפויות במגזר החרדי: בחג הפורים נהוג לקרוא את מגילת אסתר בתפילות המוניות וכבר מעתה נערכים למבצע הסברה רחב שיקרא לציבור החרדי שלא להתקהל ולא לקיים את אירועי החג והתפילות ההמוניות כרגיל.  

ונתוני התחלואה הגבוהים לא צפויים לרדת באופן משמעותי בקרוב, בין היתר גם עקב כך שבציבור ישנה עלייה ברורה באי ההיענות למגבלות הסגר – כך חושף מסמך פנימי של משרד הבריאות שפרסמנו הערב.מהנתונים עולה שבשבוע האחרון חלה עלייה מדאיגה בתנועתיות ועלייה בכלל המגעים בין תושבים שנעים באופן די חופשי בין ערים שונות וכך מפיצים את הנגיף. אם מגמת ההחמרה הזו תימשך, ייקח הרבה יותר זמן להוריד את מקדם ההדבקה ולהגיע למספרים הרצויים ליציאה מהסגר.