משרד הבריאות פרסם היום (שבת) כי ביממה האחרונה אובחנו בישראל 8,013 מאומתים לקורונה ואחוז הבדיקות החיוביות עלה ל-8.6%. גם מספר הנפטרים עלה, והגיע ל-3,943 בני אדם מאז פרוץ המגפה. בנוסף, הודיע משרד הבריאות כי 4 נדבקים נוספים במוטציה הדרום אפריקני אותרו בישראל – לאחר ששבו מאיחוד האמירויות. עד כה, התגלו בישראל 12 מקרים של הווריאנט הדרום אפריקני.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ביממה החולפת אובחנו בישראל 8,013 נדבקים בקורונה, מתוך 95,581 בדיקות שבוצעו. כך, עלה שיעור הבדיקות החיוביות מ-7.6% ל-8.6%. מספר הנפטרים הכולל מהנגיף גדל בסוף השבוע האחרון ב-74, ועומד על 3,943.

בנוסף נרשמה ירידה של 110 חולים במצב קשה, שמספרם עומד כעת על 1,082, 247 מהם מונשמים. משרד הבריאות עדכן גם את מספרי המתחסנים בישראל: 2,027,835 התחסנו עד כה במנה ראשונה, 205,579 חוסנו במנה השנייה.

צוות רפואה לבוש בבגדי מיגון לקורונה (צילום: נתי שוחט, פלאש 90)
ירידה של 110 חולים במצב קשה | צילום: נתי שוחט, פלאש 90

4 נדבקים נוספים במוטציה הדרום אפריקנית

לאחר תהליך הריצוף, איתרו במעבדה המרכזית לנגיפים של משרד הבריאות 4 מקרים נוספים עם הוריאנט הדרום אפריקאי – כולם הגיעו מאיחוד האמירויות והתגלו חיוביים כבר בבדיקה הראשונה בנתב"ג.

בין הנדבקים במוטציה הדרום אפריקנית ישנה גם ילדה בת 9 שלומדת באחד מבתי הספר במרכז הארץ, וההערכה היא שנדבקה לפני שהסגר נכנס לתוקפו. החשש הוא שתלמידים ומורים שבאו עמה במגע נדבקו אף הם בגרסה הדרום אפריקנית, ובמשרד הבריאות עושים מאמצים לאסוף דגימות של ריצוף גנטי מכל המבודדים, כדי לוודא אם נדבקו אף הם במוטציה.

הוחלט: החוזרים מברזיל יכנסו לבידוד במלוניות

לאחר ששתיים מהמוטציות לקורונה – הבריטית והדרום אפריקנית – כבר התגלו בישראל, במשרד הבריאות החליטו להכניס נוסעים ששבים מברזיל לבידוד במלוניות. זאת בעקבות במוטציה שמקורה ככל הנראה בברזיל, לאחר שהספיקו להתגלות ביפן 4 תיירים ברזילאים שנדבקו בו.

לפני כשבוע משרד הבריאות היפני עדכן כי מוטציה חדשה של קורונה שהגיעה ככל הנראה מברזיל אובחנה במדינה, אצל 4 תיירים שהגיעו מברזיל. הזן החדש שונה מאלו שהתגלו בבריטניה ובדרום אפריקה, והרשויות ביפן כבר החלו לחקור את הווריאנט.

בסוכנויות הידיעות פורסם שמשרד הבריאות בברזיל הודיע כי הרשויות ביפן קיבלו הודעה, שלפיה לגרסה החדשה יש 12 מוטציות, ואחת מהן כבר זוהתה גם בתוך המוטציה הבריטית והדרום אפריקאית. לפני יומיים ארגון הבריאות העולמי פרסם הודעה על הגרסה הברזילאית שהתגלתה ביפן. הרשויות ביפן הזהירו: "ככל שהנגיף מתפשט – כך הסיכויים לשינויים חדשים בו גדולים יותר".