ישראלי עלה לטיסה מדובאי לישראל עם 100 נוסעים נוספים לפני מספר ימים למרות שסבל מתסמינים, ולמרות שידע שהוא מאומת, כך פורסם לראשונה הערב (ראשון) בתוכנית חיסכון. אותו ישראלי אובחן עם המוטציה הדרום אפריקנית, וכעת החשש הוא שחלק מאותם נוסעים נדבקו במוטציה, שהרי על פי מחקרים יש חשש שהיא מתפשטת באופן מהיר יותר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

במפקדת אלון בפיקוד העורף עובדים מסביב לשעון כדי לאתר את שלל הישראלים ששהו במטוס וצפויים לשלוח דוגמים במטרה לבדוק אותם. עד עכשיו התגלו בישראל 20 מאומתים במוטציה הדרום אפריקנית, ומה שמעניין שלאותם 20 נדבקים יש 180 מגעים.

בשל החשש מהמוטציה, במשרד הבריאות דנים אם לאסור טיסות ממדינות שבהן המוטציה התפשטה כבר ביתר שאת. במקביל, הערב צפויים לקבוע במשרד אם כל החוזרים מברזיל ומאיחוד האמירויות יחויבו בבידוד במלוניות. במטה הקורונה "מגן ישראל" בטוחים שההצעה תעבור, ומתכוונים שיהיה על כך משאל טלפוני כבר בימים הקרובים.

יצוין כי לאחרונה יש עלייה ניכרת במספר הישראלים שמנסים להיכנס עם תעודות מזויפות כדי להימנע מבידוד. רק בשבוע שעבר הגיעה תלונה לד"ר רוני ברקוביץ', ראש אגף האכיפה במשרד הבריאות, שאחת מעובדות קופות החולים חזרה מחו"ל – והציגה תעודת מחלים מזויפת כדי לקבל פטור מבידוד.