אנשים שנמנעים מצריכת מזון מן החי צריכים להשיג חומרים מזינים ממקורות צמחיים שונים. אחד מאותם חומרים מזינים היא אומגה 3, חומצת שומן חיונית שחשובה למערכות שונות בגוף, אך שהגוף שלנו לא מסוגל לייצר בעצמו. לכן כולנו צריכים להשיג אומגה 3 דרך התזונה שלנו. אומגה 3 חשובה לשמירה על הלב וכלי הדם, על תפקוד קוגניטיבי ושומרת גם על מערכת החיסון שלנו. המקורות הנפוצים ביותר לאומגה 3 מגיעים מן החי - דגים וחלב. אך ישנם גם מקורות צמחיים טובים, כמו זרעי צ'יה, זרעי פשתן ואגוזי מלך. אך יש מקור צמחי נוסף לאומגה 3 שרבים לא מכירים - על רגלת הגינה כבר שמעתם?

  >> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

רגלת הגינה היא צמח בעל ערך תזונתי גבוה שגם עשיר באומגה 3. למעשה, צמח זה מהווה צמח מרפא במדינות שונות בעולם ויש כמה סיבות טובות לכך. מחקרים מראים שלרגלת הגינה יותר אומגה 3 מכל עלה ירוק אחר והיא מכילה כמות גבוהה במיוחד של ALA (חומצה אלפא-לינולנית, חומצת שומן חיונית באומגה 3) וגם לא מעט EPA (חומצה איקוסאפנטאנואית, מקבוצת אומגה 3, שמצויה לרוב בדגים). 

רגלת הגינה (צילום:  KashtykiNata, shutterstock)
רגלת הגינה | צילום: KashtykiNata, shutterstock

אבל הכמות המכובדת של אומגה 3 שבה היא בהחלט לא הסיבה היחידה שכדאי להכיר את רגלת הגינה. הנה עוד כמה סיבות:

בעלת ערך תזונתי גבוה

רגלת הגינה מכילה לא מעט ויטמין A (כ-25 אחוז מהתצרוכת היומית המומלצת) וגם הרבה ויטמין C (כ-35 אחוז מהתצרוכת היומית המומלצת). בנוסף לכך היא מכילה גם לא מעט מינרלים, כמו מגנזיום, אשלגן, ברזל וסידן. 

עוד ב-mako בריאות:
>> תופעת הלוואי של החיסון שעלולה להדאיג נשים
>> פונתה לביה"ח לאחר שהתעלפה – וזה מה שהתגלה
>> מומחה מזהיר: "המגפה הבאה נמצאת מעבר לפינה"

מכילה נוגדי חמצון רבים

נוגדי חמצון חשובים לשמירה על עור גמיש ובריא, לשרירים, לעצמות, להאטת סימני הזדקנות, לבריאות העיניים, למניעת נזקים של רדיקלים חופשיים בתאי הגוף ומניעת מחלות ודלקות. רגלת הגינה מכילה נוגדי חמצון רבים, ביניהם חומצה אסקורבית (ויטמין C), ויטמין E, בטא-קרוטן (ויטמין A) וגלוטתיון, פפטיד ונוגד חמצון שחשוב לשמירה על התאים בגוף.